Nowy trend urządzeń multimedialnych

0
1344
views

Clarion zaoferował coś specjalnie dla osób, które nie lubią wozić w samochodzie żadnych płyt. Brak kosztownej mechaniki płyt wpłynął korzystnie na ostateczną niską cenę urządzenia, a poza odtwarzaczem CD/DVD NX302E oferuje wszystkie dobrodziejstwa stacji multimedialnej wyposażonej w kompletne menu oraz nawigację w języku polskim.


Sterowanie odbywa się dotykowo poprzez polskie menu na 6,2’’ cyfrowym ekranie LCD WVGA (z podświetleniem LED) o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Ekran posiada regulację odcienia, kolorów i jasności oraz możliwość przyciemnienia lub wyłączenia podświetlenia.

Urządzenie posiada tuner RDS z funkcją Radio Text i pamięcią 24 stacji radiowych (18FM/6MW). Do osłuchania muzyki (MP3/WMA) i oglądania filmów (MP4) wykorzystać można wejście USB. Z pamięci przenośnej można odtworzyć maksymalnie 65 535 plików mogących znajdować się w jednym lub maksymalnie 255 folderach.

USB w pełni obsługuje odtwarzacze iPod i iPhone oferując dwa sposoby sterowania: z ekranu dotykowego stacji multimedialnej wraz z zaawansowanym wyszukiwaniem według liter alfabetu – ABC (artysta/album/utwór…) oraz tryb prosty, czyli obsługa bezpośrednio z odtwarzacza przenośnego. Używając opcjonalnego przewodu CCA748 lub CCA750 można również oglądać filmy. Do NX302E dodatkowo podłączyć można zewnętrzne źródło obrazu i dźwięku poprzez przednie wejście AUX AV mini-jack.

W stacji multimedialnej nie powinno zabraknąć funkcji Bluetooth. Wbudowano tu moduł PARROT FC6000 obsługujący wszystkie istotne profile. Podstawowe, pełniące funkcje głośnomówiące: HFP i HSP, profil książki telefonicznej PBAP oraz OPP i oczywiście profil strumieniowego przesyłania muzyki z funkcjami sterowania multimediami A2DP i AVRCP.

Po połączeniu z jednym z maksymalnie trzech telefonów, moduł automatycznie aktualizuje listę kontaktów (do 1000 wpisów) oraz historię ostatnich połączeń. Rozmawiać można wykorzystując wbudowany w panel mikrofon lub za pośrednictwem opcjonalnego zewnętrznego mikrofonu RCB199 lub RCB204.

Istotnym narzędziem dla kierowcy jest wbudowana nawigacja satelitarna z mapą całej Europy. System oparty jest o oprogramowanie iGO Primo 2.0, które dzięki inteligentnym algorytmom jest w stanie zasugerować np. różne warianty trasy w czasie rzeczywistym, wskazówki dotyczące objazdów, sugestie omijania zatorów na drogach, czy znalezienie parkingu w pobliżu celu podróży.

W nawigację wbudowany jest również tuner RDS-TMC, który w niektórych krajach Europy odbiera bezpłatne informacje o korkach i zdarzeniach na drodze. Mapa przechowywana jest na 8GB karcie microSD, a dzięki „gwarancji najnowszej mapy” i portalowi www.clarion.naviextras.com oraz oprogramowaniu Naviextras Toolbox właściciel ma możliwość jednorazowej bezpłatnej aktualizacji wszystkich danych w ciągu 30 dni od rozpoczęcia użytkowania.

Standardem w urządzeniach Clarion jest dbałość o wysoką jakość dźwięku. W tym przypadku do dyspozycji mamy wbudowany wzmacniacz o mocy 4x45W, możliwość regulacji barwy dźwięku poprzez trójzakresowy korektor parametryczny Beat-EQ, funkcję Magna BASS EX oraz możliwość użycia filtrów LP i HP (60 Hz, 90 Hz, 120 Hz, „Through”).

2-kanałowe wyjście sygnału z przedwzmacniacza wykorzystać można do podłączenia zewnętrznej końcówki mocy. Wyjście przestawione w tryb subwoofera oferuje regulację poziomu i zmiany fazy głośnika basowego.

Dopełnieniem funkcjonalności produktu jest wejście dla kamery cofania i możliwość współpracy z fabryczny sterowaniem z kierownicy poprzez opcjonalny interfejs podłączony do gniazda mini-jack.

Sugerowana cena detaliczna (brutto): 2 499 zł

 

www.zielonydziennik.carfocus.pl