Powalczą o pierwszą piątkę

0
1371
views

 Sport. Reprezentanci Bydgoszczy pojechali na Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie dla łodzi klasy Mikro.

Załoga, w składzie: Maciej Grodzki, Maciej Ciężki oraz Mateusz Grodzki, z nowymi siłami, nową łodzią i planami na wyższe miejsca została oficjalnie pożegnana przez wiceprezydentów Bydgoszczy. 
– Apetyty rosną po zeszłorocznym, szóstym miejscu. Mamy nową łódkę i żeglarsko jesteśmy gotowi do walki o jak najwyższe miejsce – mówił Maciej Grodzki załogi Klubu „Kaper”.
Nasi tegoroczni mistrzowie Województwa Kujawsko – Pomorskiego po raz pierwszy brali udział w Mistrzostwach Świata w Sopocie w 2008 roku, następnie w Rosji oraz w Quiberon we Francji. W tym roku Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie odbędą się na Łotwie i potrwają od 12 do 21 sierpnia. Załogę czekają niezwykle ciężki dni, wypełnione emocjami i dużym wysiłkiem. Jak wygląda trening przed tak ważnymi zawodami?
– Zazwyczaj w ramach treningu płyniemy na jakiś akwen, a nasze ćwiczenia polegają na: szukaniu wiatru, doskonaleniu takich rzeczy jak prędkość stawiania bądź zrzucania żagli. Musimy trenować odpowiednie zwroty, gdzie czasem trzeba zrobić tak zwaną „narzutkę”, czyli musimy poczekać chwilę po swojej stronie i dopiero po chwili przejść na drugą, aby żagiel dostał więcej wiatru. Na mistrzostwach pierwszy dzień jest dniem treningowym, podczas którego zawodnicy mogą zapoznać się z akwenem – opowiadał Mateusz Grodzki.
Budowa nowej łodzi zajęła załodze około 4 miesięcy. Włożyli w nią dużo wysiłku, czasu oraz pieniędzy, stąd też ta nazwa ALTER EGO. Wszyscy mamy nadzieję, że ciężka praca i wysiłek przyniosą wysoką pozycję podczas Mistrzostw Świata.

 

Katarzyna Kaliska