5 najlepszych gadżetów od Stevena Jobsa

0
1188
views

Steve odszedł. Najważniejsza osoba w Apple, twórca sukcesu firmy z Cupertino ma na swoim koncie wiele urządzeń, które zyskały miano kultowych.Teraz zostawia firmę pod władaniem Tima Cooka, a sam odsuwa się na dalszy plan. Aby uczcić dorobek życia wizjonera od nadgryzionego jabłuszka, przedstawiamy 5 najlepszych gadżetów, które Apple stworzyło pod dowództwem Stevena.

iMac (1998)

 

Pierwszy iMac ujawnił się na dwa lata przed nadejściem nowego millennium. Był strzałem w dziesiątkę, uratował Apple przed upadkiem. Pierwszy gadżet po powrocie Jobsa do firmy był jedynym komputerem domowym z wyjściem USB. Na tle nijakich komputerów PC przezroczysta obudowa pierwszego iMaca wyglądała fenomenalnie.

iPod (2001)

(fot. Stuff/materiały prasowe)

Który ze współczesnych odtwarzaczy mp3 nie nawiązuje do kultowego iPoda? Urządzenie wygrywało wszystkie nagrody technologiczne i w ciągu 10 lat sprzedało się w liczbie przeszło 300 milionów egzemplarzy. Co ważniejsze, iPod wraz z iTunes zapoczątkowały nowy ekosystem – dziś miliony miłośników nadgryzionego jabłuszka nie wyobraża sobie życia bez Apple.

MacBook (2006)

(fot. Stuff/materiały prasowe)

Tak, jak Macintosh zachwycił posiadaczy komputerów stacjonarnych, tak MacBook stał się obiektem pożądania miłośników laptopów. Obsługa kawiarni Starbucks zauważyła, że ilość osób pracujących przy latte na notebookach znacząco wzrosła.

iPhone (2007)

(fot. Stuff/materiały prasowe)

iPhone idealnie wpisuje się w minimalizm stylistyczny wyznawany przez designerów Apple. Multidotykowy ekran, przyjazny dla użytkownika interface i App Store to wszystko, czego potrzebował ten smartfon, aby zdeklasować konkurencję.

iPad (2010)

(fot. Stuff/materiały prasowe)

Po rewelacyjnym debiucie – w ciągu pierwszego dnia sprzedano 300 tysięcy sztuk, premierę światową przesunięto ze względu na zbyt duże zainteresowanie sprzętem w USA – iPad wciąż święci triumfy. Urządzenie wyznaczyło i rozpoczęło nową erę technologicznej rewolucji.

źródło: Stuff