Sztuka w plenerze

0
1404
views

Wernisaż.  W naj bliższą  sobotę na jednej z malowniczych polan Ogrodu Fauny Polskiej w Myślęcinku pojawią się sztalugi, a na nich obrazy Ewy Raczyńskiej-Mąkowskiej i fotografie Romualda Fajtanowskiego. Wystawa opatrzona została tytułem „Dwa światy”.

Choć nazwa ta sugeruje, że prace obojga artystów znacznie się różnią, to… odnajdziecie w nich Państwo wiele wspólnych elementów.
Jednym z nich jest oczarowanie światłem i kolorem. Fascynacja ta skłoniła autorów do pokazania prac w plenerze, czyli w otoczeniu, w którym jedynym źródłem światła jest słońce…
Ewa Raczyńska-Mąkowska. Ukończyła konserwatorstwo na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu oraz urbanistykę na Politechnice Warszawskiej. Przez wiele lat pracowała w służbach konserwatorskich, w latach 1991-1999 była Miejskim Konserwatorem Zabytków w Bydgoszczy. Obecnie prowadzi własne studio projektowe Pro-Com.
Romuald Fajtanowski – absolwent Studium Projektowania Architektonicznego oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Od momentu ukończenia studiów w 1987 roku, pracuje jako projektant w założonym przez siebie Studiu Projektowym ROGO. Do tej pory opracował ponad 150 projektów wzorniczych i około 200 kompleksowych opracowań graficznych.

 

la'a kea