Kolejny sprawdzian przed EURO 2012

0
1194
views

Już dziś o godzinie 20.30 kolejny mecz przygotowującej się do EURO 2012 reprezentacji Polski z wymagającym przeciwnikiem jakim jest Meksyk. Od początku zgrupowania trener Franciszek Smuda nie ma zbyt wielu powodów do radości.

Z grupy powołanych zawodników kilku odpadło z powodu urazów. Treningi opuścili między innymi Hubert Wołąkiewicz, Łukasz Broź (powołany w miejsce Wołąkiewicza) i Eugen Polański. Zastąpią ich: Marcin Wasilewski, Janusz Gol oraz Cezary Wilk. Cieszyć w tym gronie może obecność Wasilewskiego, ponieważ po dwóch latach i ciężkiej kontuzji, wraca do reprezentacji. Na urazy narzekają również Sławomir Peszko, Rafał Murawski (prawdopodobnie zagra dopiero z Niemcami), oraz Robert Lewandowski, którego pierwszym meczu zastąpi Paweł Brożek.

Pewny miejsca w składzie wydaje się być tylko Wojciech Szczęsny. Mimo kiepskiej postawy Arsenalu Londyn w pierwszych kolejkach, Polak jako jeden z niewielu „Kanonierów” zbiera pozytywne noty.
Fakt, który należy odnotować to powołanie Patryka Małeckiego. Selekcjoner przez dłuższy czas upierał się, że zawodnik Wisły, nie pasuje do jego koncepcji gry. Jednak teraz, pod presją kibiców i mediów dał „Małemu” szansę. Za niebywałe wzmocnienie, uznać z pewnością należy, otrzymanie polskiego obywatelstwa przez Damiena Perquisa. Obrońca francuskiego Sochaux, jest z kadrą prawie od początku zgrupowania. Przez ostatnie kilka dni, czekał już jedynie na dopełnienie formalności. Prawdopodobnie Perquis zadebiutuje w meczu z Niemcami.

Drużyna gości przyjechała do Warszawy w najmocniejszym składzie. Meksyk praktycznie w każdej formacji może pochwalić się zawodnikami światowej klasy. W obronie rządzi doświadczony, były obrońca Barcelony – Rafa Marquez, linią pomocy dyryguje największy twardziel w składzie – Gerardo Torrado, a w ataku dwóch snajperów z Premier League : Giovani dos Santos (Tottenham Hotspur), Javier Hernández (Manchester United). Trener José Manuel de la Torre wypowiada się o polskim zespole w samych superlatywach, jednak to Meksykanie niewątpliwie są faworytami tego spotkania.

Mecz ten, podobnie jak zbliżające się 6 września spotkanie z Niemcami, pokaże na jakim etapie przygotowań do Mistrzostw Europy jest polska reprezentacja.

Przewidywany skład Polaków : Szczęsny – Wasilewski, Głowacki, Jodłowiec, Wawrzyniak – Błaszczykowski, Matuszczyk, Dudka, Mierzejewski, Obraniak – Paweł Brożek.

Początek meczu o godzinie 20.30 na stadionie Pepsi Arena w Warszawie.

Maciej Czerwonka