Lekarze walczą o zdrowie Jarosława Wałęsy

0
1366
views

W nocy lekarze przeprowadzili "zabieg operacyjny na kręgosłupie" u rannego w wypadku motocyklowym Jarosława Wałęsy. Operacja była możliwa, bo ustabilizowano funkcje życiowe pacjenta.

– W tej chwili udało nam się ustabilizować funkcje życiowe pacjenta. Za chwilę będzie przewieziony na blok chirurgii i rozpoczniemy zabieg operacyjny na kręgosłupie. Może potrwać to kilka godzin – powiedział rzecznik Wojskowego Instytutu Medycznego Piotr Dąbrowiecki dziennikarzom na briefingu przed północą.

Dodał, że po zakończeniu operacji będą ewentualnie planowane dalsze zabiegi. – Ten jest najważniejszy, dlatego nam bardzo zależy, żeby go jak najszybciej rozpocząć – zaznaczył.

Do tematu:
—————–
Policja przyjęła już wersję, że był to wypadek drogowy – dowiadujemy się z gazet i patrzymy ze zgrozą na fotografie opublikowane bez słowa komentarza przez portal gazety Fakt, na których to zdjęciach widać przecież wyraźnie policjantów biorących w ręce bez rękawiczek dowody z miejsca katastrofy lądowej, które to dowody należało by przecież zbadać w jakimś laboratorium chociażby po to, żeby stwierdzić, czy w chwili wypadku motocykl był sprawny, czy może wcześniej uszkodził ktoś przy nim hamulce, czy też manipulował w inny sposób i zostawił przy tym odciski palców.

 

Sowa,  foto: TV Sierpc