Dzień Otwarty SGGW 2011

0
1268
views

Zastanawiasz się nad wyborem studiów? Interesują Cię kierunki przyrodnicze, techniczne? Marzysz o tytule inżyniera renomowanej uczelni? Nie zwlekaj do matury, już 17 września Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zaprasza na Dzień Otwarty uczelni.

SGGW, to przede wszystkim 70 hektarów powierzchni, 47 budynków, 300 sal wykładowych i ćwiczeniowych – 24 aule, 650 pomieszczeń laboratoryjnych oraz 60 pracowni komputerowych. Ponadto, na pięknym kampusie na warszawskim Ursynowie, mieszczą się także Domy Studenckie, nowoczesna biblioteka wraz z czytelnią, hala tenisowa, boiska sportowe oraz siłownia.

Uczelnia oferuje kandydatom studia na 28 kierunkach, m.in.: architektura krajobrazu, ogrodnictwo, ekonomia, finanse i rachunkowość, biologia, budownictwo, biotechnologia, dietetyka, gospodarka przestrzenna, informatyka, inżynieria środowiska, leśnictwo, logistyka, ochrona środowiska, rolnictwo, weterynaria, towaroznawstwo, turystyka i rekreacja, zarządzanie, zootechnika, technologia drewna, technologia żywności z żywieniem człowieka. Prócz kierunków technicznych i przyrodniczych, na SGGW działa również Wydział Nauk Humanistycznych, który oferuje studia na kierunkach socjologia i pedagogika.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, to nie tylko renoma, doskonała kadra i idealne warunki rozwoju. Prócz nauki, studenci mogą rozwijać swoje umiejętności w ramach kół naukowych, a także działalności w Samorządzie Studentów. Ponadto, istnieje możliwość studiowania przez jeden semestr lub cały rok za granicą w ramach programu ERASMUS. Co więcej, warto również pamiętać o tym, że kampus SGGW, to jedno z nielicznych miejsc, gdzie naprawdę czuć studencki klimat. Nie zapominajmy również o jednej z najgłośniejszych studenckich imprez organizowanej przez Samorząd Studentów SGGW w ramach corocznych juwenaliów. Ursynalia, bo właśnie o nich mowa, z roku na rok przybierają charakter wielkiego festiwalu goszczącego na swych scenach m.in. takie gwiazdy, jak KoRn, Guano Apes, Turboweekend, Simple Plan, czy Alter Bridge. Ponadto, samorządy poszczególnych wydziałów dbają o integrację nowych studentów. Już z początkiem roku akademickiego, rusza również cykl imprez otrzęsinowych w warszawskich klubach.

Póki co, zapraszamy serdecznie 17 września (sobota), godzina 11:00-14:00, Aula Kryształowa SGGW (stary kampus, budynek nr 9), ul. Nowoursynowska 166. Dojazd autobusem nr 193, 166 lub 148.

Katarzyna Mazuruk