Komorowski do Sikorskiego: zagłosujmy na siebie

0
1519
views

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zaapelował w sobotę do szefa MSZ Radosława Sikorskiego, by w prawyborach, które mają wyłonić kandydata PO na prezydenta, zagłosowali na siebie nawzajem.

Bronisław Komorowski apeluje do Radosława Sikorskiego, by w prawyborach zagłosowali na siebie nawzajem. Sikorski odpowiada, że sam zagłosuje na Komorowskiego, ale zaapeluje do członków PO, by głosowali inaczej.

„Drogi Radku, złóżmy deklaracje, że ty i ja zagłosujemy na siebie nawzajem” – zaapelował Komorowski podczas sobotniego spotkania z działaczami mazowieckiej Platformy popierającymi go w prawyborach.

Marszałek Sejmu dodał, że składa tę propozycję, by „uniknąć krępującej sytuacji, jaką jest ryzyko oddania głosu na siebie, ale także by uniknąć sytuacji, która jest też trochę wstydliwa: wstrzymania się od głosu”.

„To jest moja serdeczna propozycja: obiecajmy, że oddamy głos na siebie nawzajem, by podkreślić jedność środowiska Platformy i gotowość szukania tego, co łączy” – powiedział marszałek Sejmu.

„Zagłosuję na Bronisława Komorowskiego, ale apeluję do pozostałych członków Platformy Obywatelskiej, by zagłosowali inaczej niż ja” – oświadczył szef MSZ na konferencji w Koszalinie w sobotę wieczorem.

Komorowski i Sikorski rywalizują o rekomendację PO w wyborach prezydenckich. Wyniki prawyborów mają być przedstawione 27 marca. Głosowanie pocztą trwa do 18 marca, a internetowe odbędzie się od 19 do 25 marca.

Sobotnie spotkanie z mazowieckimi działaczami PO – i popierającymi Komorowskiego znanymi osobami – odbywało się pod hasłem „Przyjaciele dla Bronisława Komorowskiego” w Podchorążówce w warszawskich Łazienkach.

Komorowski żartował, że to spotkanie niesie ze sobą wiele optymizmu, bo „Jarosław Kaczyński zdecydował, że IV RP przenosi do Egiptu i do Tunisu”. Dementował też żartobliwie, że nie wybiera się do Pałacu Prezydenckiego, aby zabrać Lechowi Kaczyńskiemu żyrandol.

WIĘCEJ NA: www.pap.pl