Nowy Swift z pazurem

0
1266
views

Podczas 64. Salonu Motoryzacyjnego IAA we Frankfurcie Suzuki zaprezentowało nowe Swift Sport. Auto bazujące na IV generacji Swifta oferuje lepsze osiągi i większą frajdę płynącą z jazdy.

Auto dysponuje mocą o 11 KM większą, niż jego poprzednik. Wzrósł także moment obrotowy – 160 Nm, podczas gdy wcześniejsza generacja oferowała 148 Nm. Jednocześnie udało się uzyskać spadek zużycia paliwa z 7 l do 6,4 l/100 km. Efekt ten osiągnięto m.in. dzięki zastosowaniu sześciostopniowej skrzyni biegów.

W nowym Swifcie Sport zastosowano całkiem nowe, sztywniejsze podwozie. Lepsze prowadzenie przy większych prędkościach zapewniają kolumny MacPhersona z przodu i zmodyfikowana belka skrętna z tyłu. Połączeniem Swifta z nawierzchnią są opony w rozmiarze 195/45R17, zamontowane na aluminiowych obręczach.

Swift Sport delikatnie sugeruje, że nie mamy do czynienia ze zwykłym miejskim autem. Ma obniżone zawieszenie, duży wlot powietrza w przednim zderzaku i elementy aerodynamiczne oraz reflektory ksenonowe – to wszystko świadczy, że pod maską tego mieszczucha drzemie całkiem sprawna jednostka o pojemności 1,6 l.

Nowy Swift Sport ma wejść do sprzedaży w Polsce od stycznia 2012 r.

www.zielonydziennik.carfocus.pl