Udogodnienia dla niepełnosprawnych

0
1098
views

Zbliżają się wybory, w związku z tym ratusz zadbał o niepełnosprawnych i wprowadził szereg udogodnień dla nich. Ponad 20 procent lokali wyborczych w tym roku będzie przystosowanych właśnie dla niepełnosprawnych.

Przygotowane są już karty w alfabecie Braille'a. Do 26 września musimy zgłosić zaświadczenie o chęci skorzystania z nakładki Braille’a.

Niepełnosprawni będą mieli możliwość glosowania w domu dzięki urzędnikowi, który przyjedzie i umożliwi głosowanie. Muszą tylko wcześniej zgłosić chęć glosowania korespondencyjnego(osobiście, mailowo lub telefonicznie) do 19 września i dostarczyć do urzędu zaświadczenie o niepełnosprawności.

Jeśli chcemy glosować przez pełnomocnika należy zgłosić wniosek do 29 września. Możliwy będzie również darmowy transport dla osób niepełnosprawnych do lokalów wyborczych, który zapewnia miasto st. Warszawa. Do 4 października wyborcy mieszkający bez stałego zameldowania mogą dopisywać się do spisu wyborców, a do 7 października mamy możliwość uzyskania zaświadczenia o prawie do głosowania.
Na stronie internetowej www.wybory.um.warszawa.pl znajdziemy druki i wzory wniosków.

Paulina Milewska