20 % naszych łupków jest w rękach rosyjskich

0
1135
views

Dramatyczne spadki na giełdach, drakońskie oszczędności greckiego rządu, a na dodatek informacje Komisji Europejskiej, że ponad 20 proc.

koncesji na wydobywanie gazu łupkowego w Polsce jest w rękach rosyjskich – to najważniejsze wydarzenia tego tygodnia w gospodarce.

Tydzień rozpoczął się od świetnych wyników polskiej gospodarki, kiedy poznaliśmy dane o produkcji przemysłowej. To największy zysk tego tygodnia – uważa Przemek Barankiewicz z portalu pb.pl. – Produkcja przemysłowa w sierpniu była trzykrotnie wyższa od tego, czego oczekiwali analitycy – podkreśla Barankiewicz.

Zyskiem tego tygodnia jest również odważna decyzja greckiego rządu, który wreszcie zdecydował się na drakońskie oszczędności. Na koniec tygodnia pozytywnie zaskoczył znów GUS danymi o sprzedaży detalicznej i bezrobociu.

Niestety jednak przeważająca ilość informacji w tym tygodniu była zdecydowanie negatywna. Wywołało to silne spadki na giełdach, w tym również na warszawskim parkiecie, gdzie nie tylko było czerwono, w czwartek wręcz polała się tam krew. – WIG20 skurczył się o 7,3 proc. w ciągu jednego dnia. Ostatni raz takie istotne spadki obserwowaliśmy w dnie ostatniej bessy, czyli 17 lutego 2009 roku – mówi Agnieszka Jabłońska z TV Biznes.

 

Więcej na: biznes.onet.pl