KPSW kształci ponad 6 tysięcy studentów

0
1206
views

Nauka. W sobotę(1 października Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy zainaugurowała nowy rok akademicki. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Pomorskiej.

 

– W tym dniu naukę w naszej uczelni rozpoczęło ponad 6,5 tysiąca studentów – informuje Monika Żuchlińska, rzecznik prasowy uczelni. – Pracę zainaugurowały także nowe władze. Na rektora Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej powołano dr Helenę Czakowską, a prorektorem do spraw kształcenia i współpracy zagranicznej został dr Igor Taranov. Prezydentem KPSW został jej współzałożyciel, Roman Czakowski.
Na początku inauguracji, po krótkich wystąpieniach władz uczelni i zaproszonych gości, odbyła się immatrykulacja studentów. Po wręczeniu indeksów i uroczystym ślubowaniu I roczników, wyróżnieni zostali najlepsi. Za wyniki osiągnięte w 2010/2011, statuetki otrzymało troje studentów studiów magisterskich, licencjackich i inżynierskich z najwyższą średnią. Stypendia naukowe ze środków własnych KPSW (w wysokości 50 procent czesnego) otrzymało 3 studentów I roku, którzy osiągnęli najlepszy wynik rekrutacyjny (świadectwo z paskiem i najwyższe wyniki na egzaminie maturalnym). Co roku władze KPSW przyznają także stypendia najlepszym sportowcom (w wysokości 100 procent czesnego). W tym roku otrzymało je 9 studentów: kajakarze – Mariusz Kujawski, Piotr Kuleta, Dawid Kuleta, Wojciech Pietrzak, Piotr Mazur i Aleksandra Górna, lekkoatleta Łukasz Masłowski oraz koszykarze: Dorian Szyttenholm i Mateusz Bierwagen.
Warto dodać, że w tym roku liczba kandydatów na studia w KPSW sięgnęła blisko 3 tysięcy, z czego około 2,5 tysiąca osób ubiegało się o przyjęcie na studia magisterskie, inżynierskie i licencjackie.

l.k.
Fot. Marcin Zaborowski