Ratujmy bydgoskie cmentarze

0
1145
views

Kwesta. Dorocznym zwyczajem ruszyła zbiórka pieniędzy, której celem jest ratowanie najstarszych bydgoskich cmentarzy Starofarnego i Nowofarnego.

Na bydgoskiej starówce i w śródmieściu m.in. na ulicach: Długiej, Starym Rynku, Mostowej, pl. Teatralnym, Gdańskiej i Dworcowej kwestowali uczniowie ze Szkolnych Kół Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy wraz z nauczycielami – opiekunami. W Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego przed i po koncercie "Byli, odeszli" zbiórkę prowadzili dziennikarze Telewizji Bydgoszcz. Następnie w Operze Nova przed i podczas przerw w spektaklu "Carmen" o datki prosili dziennikarze "Expressu Bydgoskiego" i "Gazety Pomorskiej". W Teatrze Polskim przed i po spektaklu "Dziady" kwestowali dziennikarze Radia PiK.
Główne kwesty odbędą się w dziś(31 października) oraz jutro (1 listopada) – w poniedziałek w godzinach 9-16 na cmentarzach Starofarnym i Nowofarnym oraz we wtorek w godzinach 9-16 na cmentarzu Starofarnym i cmentarzu Komunalnym przy ul. Wiślanej w Bydgoszczy.