Wystawa prac Adriany Wituckiej

0
1388
views

Wernisaż. W czwartek(10 listopada ) w Galerii Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej WOKiS, Stary Rynek 18 otwarta zostanie wystawa ceramik i batiku Adriany Wituckiej.

Zapraszam Państwa na wystawę moich prac powstałych w czasie ostatnich miesięcy – zdradza Adriana Witucka, artysta plastyk – Swoją pierwszą wystawę prezentowałam w klubie „Odnowa” w 1978 roku. Był to cykl pasteli. Od tamtej pory sztuka przewijała się przez całe moje życie. Poprzez podróże – a odwiedziłam wszystkie kontynenty, w tym ponad 140 krajów – mogłam wzbogacać swój warsztat i rozwijać wrażliwość…
Prace Adriany Wituckiej znajdują się w zbiorach osób prywatnych i galeriach m.in. w Niemczech, Holandii, Francji, Hiszpanii, Anglii, Norwegii, w Meksyku, Peru, Turcji, Syrii, Brazylii a także w USA i Australii.
– Brałam udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w wielu krajach Europy ( Niemcy, Hiszpania, Holandia, Norwegia, Anglia), także w Syrii i Turcji – wylicza Adriana Witucka. – Uprawiam malarstwo, rysunek, grafikę , batik i ceramikę. Zajmuję się także odtwarzaniem ceramiki prehistorycznej kultur europejskich a także kultur Ameryki Środkowej i Południowej. Obecna wystawa jest inspirowana ostatnimi przeżyciami – jestem pod urokiem natury i zwierząt, które od zawsze mi towarzyszyły. Życie jest piękne i należy je uszanować w każdej postaci, czy to będzie roślina, ptak, motyl, kot czy pies….
Wystawa czynna będzie do 25 listopada.

Oprac. l.k.