Współpraca na wagę tytułu

0
1324
views

Urząd Miasta. Statuetka „przyjechała” dziś na Wyspę Młyńską prosto z Genui. To właśnie dzięki rewitalizacji wyspy Bydgoszcz może cieszyć się prestiżowym tytułem EUROCITIES 2011. Wygraliśmy w kategorii współpraca z projektem: „Wyspa Młyńska: rewitalizacja z udziałem wielu partnerów”.

Dziś odbył się briefing prasowy na Wyspie Młyńskiej.
= Dziękuję wszystkim, którzy uczynili i cały czas czynią Wyspę Młyńską tym czym ona jest dziś. Dzięki temu wygląda coraz piękniej. To rzesza urzędników, ale też mieszkańcy którzy każdego dnia swoją obecnością niejako certyfikują jej piękno, ale i funkcjonalność – mówił prezydent Rafał Bruski. – „Współpraca”. Kategoria chyba najtrudniejsza. Dlatego nagroda EUROCITIES jest dla nas ważna. To klucz do nowych kontaktów, wytrych do nowych możliwości pozyskiwania partnerów. Dziś nie wystarczy przeprowadzić projekt przez kolejne stadia procesu inwestycyjnego. Inwestycje to jedno, a umiejętność łączenia funkcji dla miasta to drugie. Trzeba myśleć naprzód. Tu leży sens idei SMART CITY. Takim miastem jest Bydgoszcz i za to została nagrodzona. Za dwa dni podsumowanie projektu REURIS – rewitalizacja Starego Kanału. Już dziś serdecznie zapraszam – to kolejny dowód na to, że trzeba nie tylko korzystać z zewnętrznych mechanizmów finansowych, ale też umiejętnie to wdrażać.
W konkursie EUROCITIES Awards 2011 nagrodzone zostały Bydgoszcz, Rotterdam i Saragossa. EUROCITIES to organizacja międzynarodowa zrzeszająca samorządy 140 miast w ponad 30 krajach.

Zespół prasowy UM Bydgoszcz