Legia rozgramia Okocimskiego

0
1364
views

4:0 – takim wynikiem zakończył się mecz Legii Warszawa z Okocimskim Brzesko w rozgrywkach Pucharu Polski. Dwie bramki trafił Żyro, kolejne Saganowski i Kopczyński.

Od początku spotkania legioniści dominowali w środku pola. Pierwszą groźna sytuację podopieczni Jana Urbana stworzyli w 3. minucie spotkania. Strzał na bramkę po dośrodkowaniu Jakuba Wawrzyniaka Michała Kucharczyka został zablokowany.

Z każdą minuta przewaga gości z Warszawy na boisku rosła, problem była tylko niska skuteczność legionistów. Uderzenia Michała Żyro przechodziły obok bramki, a zawodnikom brakowało precyzji w ostatnim podaniu. Impas przełamał w 43. minucie debiutujący Michał Kopczyński, który po dograniu Dominika Furmana trafił pierwszą bramkę.

W 54. minucie po podaniu ze środka pola zagrał Michał Żyro, minął bramkarza gospodarzy i spod linii końcowej umieścił piłkę w bramce.

Pięć minut później Legia prowadziła już 3:0. Brawurową akcję przeprowadził jeszcze raz Michał Żyro. Młodzieżowy reprezentant Polski idealnie wyłożył piłkę Markowi Saganowskiemu, który zakończył akcję trzecim golem dl Legii.

W kolejnych minutach Legia kilka razy groźnie uderzała z rzutów wolnych, ale strzały Żyro i Łukasika były minimalnie niecelne lub bronił je Mieczkowski.

Ostania bramka padła kilkanaście minut przed końcem meczu. Drugi celny strzał Michała Żyro.