Policja na ulicach

0
1360
views

Wczoraj 30 listopada na naszych bydgoskich ulicach ustawili się policjanci prowadząc akcję kontroli wszystkich przejeżdżających pojazdów. Wypisano wiele mandatów.

Akcja w ramach „Bezpieczna Droga” miała na celu szczegółową kontrolę odnośnie: nadmiernej prędkość, wyprzedzania w miejscach niedozwolonych, jazdy bez zapiętych pasów, rozmowy przez telefon w trakcie prowadzenia pojazdu, i co najbardziej istotne, jazda pod wpływem alkoholu. – informuje funkcjonariusz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

We wczorajszej akcji „Bezpieczna Droga” wzięło udział ponad 100 umundurowanych policjantów, skontrolowano 1761 osób kierujących pojazdami, 564 z nich ukarali mandatami karnymi, a 98 pouczyli. Mundurowi skierowali wnioski do sądu w związku z 11 osobami, które popełniły wykroczenia. Zatrzymano 75 dowodów rejestracyjnych i 6 praw jazdy. Alkomat 9 razy zmusił policjantów do zatrzymania kierowcy, a dwóch z nich prowadziło auta naruszając sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W trakcie prowadzonych działań policjanci odnotowali 1 wypadek, a także 5 kolizji. W zdarzeniach 1 osoba została ranna, na szczęście nikt nie zginął.

(kwp)