Zdzisław Kręcina odwołany!

0
1298
views

Polski Związek Piłki Nożnej w tajnym głosowaniu odwołał dziś sekretarza generalnego związku Zdzisława Kręcinę. Przed piątkowym Walnym Zgromadzeniem Polskiego Związku Piłki Nożnej wyszły na jaw nagrania, sugerujące iż sekretarz generalnego związku Zdzisław Kręcina wraz z Grzegorzem Lato mogli dopuścić się korupcji przy jednym z przetargów na budowę siedziby związku PZPN.

Zdzisław Kręcina odpiera ataki na jego osobę, tłumacząc, że cała sprawa jest szantażem ze strony Grzegorza Kulikowskiego (który to dokonał nagrań kompromitujących obydwu panów). A co z Prezesem Związku? „Apelowałem także o dymisję prezesa Laty, ale zarówno koledzy z zarządu, jak i pan prezes nie podzielili mojego zdania. Jestem w mniejszości, nie zgadzam się z tym, ale szanuję tę decyzję” – tłumaczył Jacek Masiota, mecenas, przewodniczący frakcji przeciwników sekretarza. .

Po decyzji o odwołaniu Zdzisława Kręciny PZPN wydał oświadczenie: "Na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu PZPN na prośbę sekretarza generalnego prezes PZPN Grzegorz Lato złożył wniosek o odwołanie Zdzisława Kręciny. Zgodnie z regulaminem Zarządu PZPN głosowanie w tej sprawie odbyło się w trybie tajnym. Uchwałą z dnia 30.11.2011 r. Zdzisław Kręcina został odwołany z funkcji sekretarza generalnego PZPN."

 

Eliza Jakóbiak