Co – poza świętowaniem – robić w Święta w Łodzi?

0
1311
views

W Wigilię Bożego Narodzenia większość sklepów otwarta będzie tylko do godziny 14. Do godziny 14 zakupy zrobimy  w Biedronce, Lidlu, Selgrosie, Makro, Praktikerze, Intermache i Kauflandzie.

Do godziny 15 w Wigilię otwarte będą takie sklepy jak: Manufaktura, Carrefour, Decathlon i Real. 
25 i 26 grudnia centra handlowe i markety będą nieczynne. Otwarte mogą być  sklepy osiedlowe.  Zakupy w Boże Narodzenie na pewno  będzie można zrobić  na stacjach benzynowych.

Tych, których nie interesuje świąteczne krzątanie się w kuchni,  lodowisko galerii handlowej Manufaktura zaprasza do godziny 15 na odrobinę ruchu przed świątecznym obżarstwem. Lodowisko będzie otwarte również 25 i 26 grudnia od godziny 12 do   22. W święta Bożego Narodzenia czynne będą również Arena Laser Games i Cinema City. Jednak pierwszy seans rozpocznie się dopiero o godzinie 14.  Seanse kinowe w Święta Bożego Narodzenia  oferują również kina 
Bałtyk, Charlie, Silverscreen. Polonia oraz Cytryna zaprasza widzów drugiego dnia Świąt.

Kręgielnia Manufaktury będzie czynna w Święta w godzinach 10 -22. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia o godzinie 19.15 w Teatrze Małym (również Manufaktura) odbędzie się spektakl "Wydmuszka".
Łodzianie, którzy chcieliby zrzucić zbędne kalorię, których po świątecznych przysmakach na pewno mamy dość, mogą czuć się zaproszeni pierwszego dnia Świąt do klubu Bagdad na Disco 80's Party oraz klubu Elektrownia na Xmass Party. Innym pomysłem na oderwanie całej rodziny od świątecznego stołu może być wizyta w betlejemskiej szopce, które powstała pod łódzką Katedrą. Jak co roku w szopce znajdą schronienie żywe zwierzęta, które towarzyszyć będą Świętej Rodzinie, pasterzom i Trzem Królom.

Blanka Rogowska