Sylwester pod Łodzią.

0
1166
views

Sylwester już za kilka dni. Mieszkańcy Łodzi odetchnęli z ulgą, kiedy Centrum Handlowe Manufaktura postanowiło pomóc w realizacji miejskiej zabawy. Co planują mniejsze pod-łódzkie miasta

?

Okazuje się, że Łódź ze swoimi sylwestrowymi problemami nie jest osamotniona. Wiele miast województwa zrezygnowało ze wspólnej zabawy z powodu braku pieniędzy w budżecie. Duża część zorganizuje symboliczne spotkania, które zaczną się dopiero w okolicy godziny 23.00 i bardzo szybko się skończą.

Punkt 23.00 w parku miejskim w Aleksandrowie Łódzkim rozpocznie się impreza pod gołym niebem. Wtedy właśnie odbędzie się  koncert zespołu Samokhin Band. Chwilę przed  godziną 24.00 władze miasta złożą mieszkańcom życzenia. O północy rozpocznie się 15-minutowy pokaz fajerwerków. Już w Nowym Roku, chwilę po północy na scenie pojawi się Orkiestra Tanio. Jej występ potrwa tylko godzinę.

Muzeum Regionalne w Brzezinach zostało organizatorem miejscowego Sylwestra. Na placu Jana Pawła II o godzinie 22.00 rozpocznie się dyskoteka prowadzona przez profesjonalnych dj-ów. O północy odbędzie się pokaz sztucznych ogni, a zabawa potrwa tylko do godziny 1.00.

W Pabianicach po raz pierwszy nie odbędzie się Sylwester pod gołym niebem. Pabianiczanie zaproszeni są do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie gwiazdą Sylwestrowej Nocy będzie Conrado Yanez. Jego występ wzbogacą popisy taneczne  Justyny Kozulskiej z łódzkiej grupy cyrkowej Carnival.

Na placu Jana Pawła II w Zgierzu o godzinie 24.00 mieszkańcy mogą się spodziewać tylko pokazu sztucznych ogni.
Miejskiego Sylwestra nie będzie w Głownie, Strykowie ani w Ozorkowie.
Blanka Rogowska