Służyć ludziom – obowiązek i przywilej.

0
1254
views

Nadinspektor Marek Działaszyński, dotychczasowy Komendant Wojewódzkiej Policji w Łodzi, został Komendantem Głównym Policji.

Działaszyński zastąpił na tym stanowisku gen. insp. Andrzeja Matejuka. Uroczyste przekazanie obowiązków szefa Policji odbyło się w obecności Ministra Spraw Wewnętrznych jacka Cichockiego.
– Panie ministrze, dziękuję za zaufanie, jakim mnie Pan obdarzył, mianując mnie na funkcję Komendanta Głównego Policji. Mam świadomość ogromu obowiązków i chcę zapewnić, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby Policja funkcjonowała dalej dobrze, żeby się rozwijała i żeby wypełniała oczekiwania społeczeństwa – powiedział komendant Działoszyński podczas uroczystości przekazania obowiązków

Marek Działaszyński w liście zamieszczonym na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej w Łodzi dziękuje współpracownikom za „wytężoną, pełną poświęcenia pracę, za mądre i odpowiedzialne działanie, za cierpliwość, zrozumienie i zaangażowanie w codzienną realizację zadań służbowych”.

Komendant życzył zespołowi Komendy Wojewódzkiej sukcesów, satysfakcji, zadowolenia oraz poczucia dumy wynikającej z honoru noszenia munduru policjanta oraz przypomniał maksymę łódzkiej policji, która brzmi „służyć ludziom – obowiązek i przywilej”.

Blanka Rogowska