Bombowy żart

0
1150
views

Dzisiaj około godziny 15.30, toruńska policja dostała zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednej z najpopularniejszych galerii handlowych CH Copernicus. Ponad 600 osób zostało w trybie natychmiastowym ewakuowanych z miejsca zagrożenia.

Przez 2,5 godziny policjanci przeszukiwali centrum. Alarm okazał się fałszywy, na miejscu nie znaleziono żadnego ładunku. Pracownicy i klienci mogą już bez obaw wrócić do sklepów. Jest to kolejna nieprawdziwa informacja tego typu.

Niedawno podobne zdarzenie miało miejsce we Wrocławiu, gdzie za sprawą żartu pijanego mężczyzny ewakuowano cały szpital, w tym osoby, których stan mógł ulec gwałtownemu pogorszeniu na skutek akcji policji. Nie wiadomo, kto tym razem był sprawcą fałszywego alarmu, jedno jest jednak pewne- funkcjonariusze dołożą wszelkich starań aby winnego znaleźć i jak najszybciej postawić go przed wymiarem sprawiedliwości.

Za narażanie innych na utratę życia lub zdrowia grozi do 12 lat więzienia i miejmy nadzieję, że będzie to przestrogą dla wszystkich, którzy w przyszłości uznają, że wszczynanie alarmu bombowego może być zabawą.