I kto ma rację?- Rzeź

0
1082
views

Rzeź “Polańskiego” to nic innego jak inteligentne, zabawne dialogi, przedstawiające w złośliwy sposób przedstawicieli amerykańskiej i francuskiej średniej klasy społecznej. Niestety spokojna rozmowa zaczyna przeradzać się w ostrą dyskusję, gdyż dorośli mają odmienne stanowiska w tej sprawie.

Akcja filmu rozgrywa się w Nowym Jorku w mieszkaniu państwa Longstreetów (Jodie Foster i John C. Reilly). Odwiedza ich małżeństwo Cowanów (Kate Winslet i Christoph Waltz), aby porozmawiać w kulturalny sposób, jak przystało rodzicom, o kłótni ich synów. Syn Cowanów uderzył syna Longstreetów, wybijając dwa zęby. Na początku jest bardzo miło, Longstreetowie zapraszają Cowanów na szarlotkę i kawę.

Rodzice postanawiają napisać nawet oświadczenie. Niestety ich cywilizowana rozmowa przeradza się w koszmar. Rodzice zaczynają wymieniać między sobą złośliwości, przedstawiać swoje zdania w sprawie chłopców, które bardzo się różnią, a na koniec sprzeczać się o tematy osobiste i światopoglądowe.

Czym jest „Rzeź”? Jest to inna niż wszystkie komedie- czarna, z inteligentnym humorem, który nie wszystkich potrafi rozbawić.

 

Paulina Milewska