Komornicy nagminnie łamią prawo

7
1408
views

Nasila się coraz częstszy proceder łamania prawa przez Komorników Sądowych, np.: komornik z Tarnowskich Gór (Śląskie) oszukał ponad sto firm zawyżając opłaty egzekucyjne i koszty zastępstwa prawnego w postępowaniach egzekucyjnych.

Zarobił na tym ponad 40 tys. zł. Za oszustwa i przekroczenie uprawnień grozi mu 10 lat więzienia.  O zakończeniu śledztwa dotyczącego nieprawidłowości w funkcjonowaniu kancelarii komorniczej informował zespół prasowy śląskiej policji, do miejscowego sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie.

W ostatnim roku tego typu spraw przeciwko nieuczciwym i łamiącym prawo komornikom było skierowane około 400 zarzutów za przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i oszustwa. Za egzekucję długów komornicy obciążają płatników opłatami wyższymi niż pozwala na to prawo oraz nagminnie zawyżają pobieranie od wierzycieli opłaty za inne działania, nie do końca zgodne z prawem.

Jak widać rośnie nam kolejna grupa przestępcza, pod patronatem prawa.

Występujemy z apelem do oszukanych i skrzywdzonych przez nieuczciwych komorników do pisania do nas, w najbliższym okresie powstanie portal pod nazwą: Komornik , i to od Państwa zależy czy spełni on swoją rolę.

Piszcie

7 KOMENTARZE

 1. My z mężem zostaliśmy oszukani i zastraszeni przez komornika.Mąż kolka lat temu prowadził działalność i pozostały mu niezapłacone faktury .Tylko on jest dłużnikiem a mimo to pani komornik zajmuje nam cały majątek który mamy w mieszkaniu i nawet nie chce słuchać że jestem współwłaścicielem i nie ma do tego prawa .Sama nie wiem co robić. Pisałam skargę na czynności komornika ale została odrzucona bez podania przyczyny.Gdzie mam jeszcze napisać?

 2. Taka procedura, Państwo macie wspólnotę i komornik zajął część wspólną na poczet zobowiązania pomimo że bezpośrednio mąż był wierzycielem.

 3. Co może windykator?

  Bezczelność, tupet, arogancja – to podstawowe cechy przypisywane windykatorom, szczególnie tym zajmującym się windykacją telefoniczną.

  Wiele osób bezwolnie poddaje się warunkom rozmowy narzuconym przez pracownika działu windykacji, nie zdając sobie sprawy z praw, jakie mu przysługują i praw, jakie przysługują windykatorowi.

  W artykule tym chciałbym zwrócić uwagę na podstawowe błędy, popełniane przez windykatorów, których jak jeden mąż obowiązuje kodeks etyczny. Jego złamanie jest problemem firmy, której pracownik się tego dopuścił – nie Twoim. O tym w końcowej części artykułu.

  Zarówno kodeks etyczny jak i prawo zabrania używania w rozmowie argumentów nieprawdziwych, a więc przeczytaj uważnie co wolno windykatorowi powiedzieć, a czego nie.

  Jakimi argumentami kierują się w rozmowie windykatorzy i które z nich są dopuszczalne, a które stanowią poważne naruszenie?

  http://www.windykowani.pl

 4. Nie nasz długów? I tak możesz trafić do rejestru dłużników
  Zobacz art w ZielonymDzienniku

 5. Niestety to wszystko co tutaj piszecie to prawda. Komornicy to prawdziwa mafia wystarczy poczytać forum komornik – pełno historii osób poszkodowanych przez tą mafię komorniczą. Ja sama mam kolegę któremu komornik zablokował konto za dług w wysokości 180 zł!