Volkswagen up! nagrodzony „World Car of the Year 2012”

0
1275
views

Volkswagen up! został wybrany “Światowym Samochodem Roku 2012”. Wyróżnienie zostało przyznane przez międzynarodowe jury, składające się z 66 uznanych dziennikarzy z 25 krajów, podczas targów New York International Auto Show.

W niewielkim aucie, o długości 3,54 m, udało się zagospodarować dużą ilość miejsca dla czterech osób. W up! zadebiutowała nowa generacja trzycylindrowych silników o mocy 60 KM i 75 KM. W przyszłym roku ofertę wzbogaci napędzany silnikiem elektrycznym e-up!

– „Tytuł World Car of the Year 2012 dla up! po raz kolejny pokazuje, że nasi styliści, inżynierowie i specjaliści od produktu stworzyli samochód przemyślany w każdym detalu, budzący podziw i wyznaczający standardy swoją efektywnością wykorzystania wnętrza, bezpieczeństwem, wrażeniem podczas jazdy i niską szkodliwością dla środowiska” – skomentował profesor Martin Winterkorn, Prezes Zarządu Volkswagen AG.

Już krótko po wprowadzeniu na rynek, w grudniu ubiegłego roku, up! zajął czołową pozycję wśród rejestrowanych po raz pierwszy aut w Niemczech. Niemal w tym samym czasie organizacja Euro NCAP nagrodziła up! maksymalną notą pięciu gwiazdek i przyznała mu dodatkowo „Advanced Award” za funkcję awaryjnego hamowania w mieście.

www.zielonydziennik.carfocus.pl