Pamięci Franciszka Starowieyskiego

0
1268
views

15 marca w Muzeum Plakatu w Wilanowie odbędzie się wernisaż, otwierający wystawę prac wykonanych przez studentów Franciszka Starowieyskiego.Organizatorem jest Europejska Akademia Sztuk w Warszawie (EAS).

15 marca o godz. 18.00 Muzeum Plakatu w Wilanowie zaprasza na wernisaż , który otworzy wystawę dedykowaną Franciszkowi Starowieyskiemu. Organizatorem jest Europejska Akademia Sztuk w Warszawie (EAS), która w tym roku obchodzi swoje 18 urodziny, zbiegające się w czasie z pierwszą rocznicą śmierci artysty (23 lutego 2010 r.).

Muzeum Plakatu w Wilanowie zaprezentuje ok. 200 prac stworzonych przez 28 artystów. Będą to głównie grafiki, opracowane zarówno w technikach tradycyjnych (akwaforta, akwatinta, litografia czy sitodruk), jak i technikach druku cyfrowego. Odwiedzający będą mogli podziwiać także rysunek i plakat. Projekt charakteryzuje się różnorodnością prac oraz środków wyrazu zastosowanych przez poszczególnych twórców. Autorów prac łączy wspólna cecha – wszyscy mieli możliwość kształcenia i zdobywania wiedzy u wybitnego artysty – Franciszka Starowieyskiego. Twórcy prezentowanych prac są laureatami istotnych nagród i mogą się pochwalić udziałem oraz laurami zwycięstwa w znaczących konkursach.

Muzeum Plakatu w Wilanowie zaprasza na wystawę w dniach od 15 marca do 2 maja 2010 r.

Effective Public Relations
Effective Public Relations

ul. Mochnackiego 29/1
02-041 Warszawa
tel. (022) 822 07 52
fax: (022) 822 05 95

Strona Główna

Poprzedni artykułKIA Venga na prąd
Następny artykułWielkanoc w SPA
PODZIEL SIĘ