Politechnika (nie) tylko dla facetów.

0
1064
views

W czwartek kolejna odsłona akcji „Dziewczyny na politechniki”. To finał „Ogólnopolskiego Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn”.

Trzynaście uczelni i trzy uniwersytety pokażą, co mogą zaoferować płci pięknej. Do studiów technicznych będzie dziewczyny zachęcać m.in. Politechnika Warszawska. Na przyszłe studentki czekają prezentacje, warsztaty oraz spotkania i rozmowy z absolwentkami, które już odniosły sukces w swoich zawodach.

„Dzień Otwarty” odbędzie się na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej przy ul. Narbutta 84. Start zaplanowany jest na godz. 9.30. Żeby móc wziąć udział trzeba dzień wcześniej zarejestrować się na stronie internetowej: www.dziewczynynapolitechniki.pl. Więcej informacji na tronie internetowej Politechniki Warszawskiej.

Celem akcji jest pokazanie uczennicom szkół średnich, że kierunki techniczne, inżynierskie czy ścisłe nie są zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Dowód? Prawie 30% studentów właśnie takich kierunków to dziewczyny. – Wiem, że teraz tylko studia techniczne dają możliwość znalezienia pracy, więc nie żałuje decyzji – mówi Zuzanna, studentka I roku geodezji – na moim roku nie jestem jedyną dziewczyną, jest nas prawie połowa – dodaje. Liczba dziewcząt na kierunkach technicznych z każdym rokiem rośnie. W tym roku jest ich o 14tys. więcej niż jeszcze pięć lat temu.

Sebastian Klauziński