Wisła w roli głównej

0
1139
views

W weekend Święto Wisły i Saskiej Kępy. Przez dwa dni na nadbrzeżu przy Płycie Desantu coroczne Święto Wisły. Świętować będzie też Saska Kępa.

Amatorzy dwóch kółek znajda coś dla siebie w zorganizowanym nad rzeką miasteczku rowerowym – a tam rajdy na orientację, wycieczki, pokazy freestyle’owe. Fani wodnych wycieczek będą mogli podziwiać m.in. wyścigi smoczych łodzi. W niedzielę do dyspozycji mieszkańców będą też skutery wodne, motorówki i kajaki.

Nie zabraknie też atrakcji na miłośników muzyki na żywo – na zakończenie pierwszego dnia Święta o godz. 17.00 zagra zespół Tilt z Robertem Brylewskim oraz Blenders. Podczas nocy muzeów do godz.1:00 będzie grać dj z projektu Save the vinyl Z kolei w niedzielę o godz. 17.00 zagra Ceili & Inis an Rince i Mordewind a na finał imprezy o godz. 18.30 zagra grupa Afromental.

Wśród prawobrzeżnych akacji muzycznych znajdą się m.in. koncert twórczości Agnieszki Osieckiej oraz wyjątkowy występ Sinfonii Varsovii, która zagra na dachu Klubu Kultury Saskiej Kępy.