Bydgoski Air Fair po raz szósty

0
1292
views

C-130 Hercules, F-16 i MIG 29 to główne atrakcje szóstej już edycji Międzynarodowej Wystawy „Wszystko dla lotnictwa” Air Fair 2012. W sobotę, 2 czerwca, wystawa otwarta jest dla publiczności.

W otwarciu wystawy 1 czerwca wzięli udział m.in. minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „Technologie przyszłości”, a celem wystawy jest zaprezentowanie najnowocześniejszego sprzętu, technologii oraz usług dynamicznie rozwijającego się rynku lotniczego.

Dniem otwartym dla publiczności jest sobota, 2 czerwca. Od godz. 10.00 do 17.00 organizatorzy zapraszają wszystkich wielbicieli lotnictwa, zarówno wojskowego jak i cywilnego na teren Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 SA przy ul. Szubińskiej 107 (wstęp bezpłatny).

Na zwiedzających czeka wiele atrakcji, m.in. wystawa statyczna wojskowych i cywilnych statków powietrznych oraz sprzętu wojskowego. Będzie można zapoznać się z najnowszymi technologiami, stosowanymi w lotnictwie, zasiąść za sterem samolotu. W programie także: pokaz tresury psów policyjnych, występ znakomitej orkiestry Pomorskiego Okręgu Wojskowego, pokaz Maltańskiej Służby Ratowniczej, a także występy zespołów tanecznych. Hitem tegorocznej wystawy jest C-130 Hercules – amerykański wojskowy samolot transportowy o napędzie turbośmigłowym, w który wyposażone są siły zbrojne ponad 50 krajów świata. Od 2009 roku użytkownikiem takiej maszyny jest także lotnictwo polskie. Podczas bydgoskiej wystawy będzie można zobaczyć ten samolot w pełni przygotowany do transportowania żołnierzy do Afganistanu. Gratką dla wielbicieli lotnictwa może być również I-22 Iryda. Jest to dwustanowiskowy szkolno-bojowy samolot odrzutowy złożony w całości w Polsce. Budowę prototypu tej maszyny rozpoczęto w 1982 r. w Mielcu.

Foto.(AS)

Źródło; bydgoszcz.pl