"Ósemka" pojedzie objazdem Share on facebook Share on google

0
846
views

Przebudowa skrzyżowania u zbiegu ulic Żeromskiego, Przedborskiej, Śląskiej i Krakowskie Przedmieście na dwa bliźniacze ronda wchodzi o kolejną fazę. Od jutra drogowcy zamkną wlot w ulicę Przedborską. W związku z prowadzonymi pracami nastąpi zmiana przebiegu trasy autobusów linii 8.

„Emzetki” w kierunku Podola i Oczyszczalni od przystanku Żeromskiego – Krakowskie Przedmieście pojadą objazdem ulicami: Krakowskie Przedmieście, Krótką, Zalesicką i dalej bez zmian. W kierunku Słowackiego autobusy od przystanku Zalesicka – Krótka do przystanku Żeromskiego – Reymonta pojadą objazdem ulicami: Krótką, Krakowskie Przedmieście, Żeromskiego i dalej bez zmian.
Na trasie objazdu linii 8 dla obu kierunków obowiązywał będzie przystanek Krakowskie Przedmieście – Krótka. Autobusy zmienioną trasą kursować będą do 31 lipca br.

Rozbudowa skrzyżowania ulic Żeromskiego, Krakowskie Przedmieście, Śląska, Przedborska jest drugą inwestycją wykonywaną w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w ciągu drogi krajowej nr 91 w Piotrkowie Trybunalskim”. Po remoncie całkowicie zmieni się organizacja ruchu w tej części miasta. Na dotychczasowym (bardzo rozległym i niebezpiecznym) skrzyżowaniu powstaną dwa ronda.
Przebudowana będzie podziemna sieć mediów. Powstanie nowa kanalizacja deszczowa, która odprowadzi wodę do rzeki Strawy przy ulicy Śląskiej. Przebudowana zostanie też sieć gazociągowa oraz wodociąg. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo–Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego.
Termin zakończenia robót przewidziany jest na koniec października 2012 roku.