Zapraszamy na Imieniny Piotrków! 23 czerwca

0
1102
views

Piotrków Trybunalski obchodzić będzie swoje święto – IMIENINY PIOTRKÓW. Gwiazdą Dni Miasta będzie Maryla Rodowicz. Zaplanowano też turnieje sportowe oraz kiermasze artystyczne.

Koncert gwiazdy polskiej estrady rozpocznie się o 21.00.
Przed Marylą Rodowicz wystąpią Monkey Grove, Black Sun oraz Public Relations. Początek koncertowej części „Imienin Piotrków” na placu Pofranciszkańskim o godz. 16.50.

To jednak nie wszystko. Podczas „Imienin” odbędzie się wiele imprez towarzyszących. Ośrodek Sportu i Rekreacji proponuje wszystkim piotrkowianom udział w Memoriale Wojciecha Dobrzyńskiego w szachach szybkich P’15 (szczegóły na stronie www.osirpt.pl). W dniach 21-23 czerwca w Hali Relaks odbędzie się natomiast Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Młodzieżowych Reprezentacji Kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka.

W tym samym czasie na skrzyżowaniu ulic Sieradzkiej i Rycerskiej będzie można zobaczyć wystawy artystyczne podczas Kiermaszu Sztuki Ośrodka Działań Artystycznych.
Nie zabraknie tradycyjnego Jarmarku Trybunalskiego, który rozpocznie się już w piątek, 22 czerwca (więcej o Jarmarku czytaj TUTAJ).
W piątkowy wieczór wystąpi teatr uliczny Klinika Lalek ze spektaklem „Księga Gór”. Początek o godz. 21.
Kolejnego dnia (23 czerwca), w godz. 11.00-16.00, odbędzie Piotrkowska Panorama Artystyczna. Od 12.00 będzie można wziąć udział w konkursie czytelniczym „Łączy nas czytanie”. Piotrkowskie Muzeum proponuje zwiedzającym „Dzień Otwarty” (pomiędzy 15.00 a 20.00).

W niedzielny poranek, od godz. 10.00, swoje możliwości zaprezentują kapele podwórkowe „Spod Dębu”, „To i Owo” oraz „Radomszczańska Kapela Podwórkowa”. Koncert potrwa do późnego popołudnia. Na zakończenie imprezy przewidziano ogłoszenie wyników plebiscytu na najciekawsze stoisko oraz najlepszy produkt Jarmarku Trybunalskiego.