Prawie milion fanów w strefie kibica

0
1164
views

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™ już na półmetku. Do tej pory w warszawskiej Strefie Kibica bawiło się 953 tysiące osób.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz przedstawiła najnowsze wyniki badań przeprowadzonych 16 czerwca wśród obcokrajowców.

– Ponad 90 proc. ankietowanych kibiców zagranicznych poleciłoby nasze miasto swoim znajomym i przyjaciołom. To badanie upewniło nas, że organizacja mistrzostw pozostawi u naszych gości pozytywny wizerunek stolicy – powiedziała na konferencji prasowej Prezydent m.st. Warszawy. – Ponad 70 proc. badanych chciałoby jeszcze raz tu przyjechać. Zdecydowana większość obcokrajowców (ponad 90 proc.) pozytywnie oceniła atmosferę jaka panuje w Warszawie w trakcie turnieju. Te wyniki przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania. Mimo wielu naszych obaw, cieszy nas, że stolica tak pozytywnie została odebrana przez zagranicznych fanów piłki nożnej – dodała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W porównaniu do badania przeprowadzonego 8 czerwca, zagraniczni goście lepiej postrzegają nasze miasto. Największy wzrost pozytywnych ocen zanotowała komunikacja miejska (z 81 do 90 proc.). Lepiej została oceniona również praca wolontariuszy, a równie dobrze postrzegane były: atmosfera Strefy Kibica, usługi gastronomiczne świadczone w strefie oraz atrakcje takie jak imprezy czy koncerty. Obniżyło się natomiast odczucie bezpieczeństwa w strefie (spadek z 85 do 79 proc. pozytywnych ocen). Miały na to wpływ incydenty związane z agresywnym zachowaniem kibiców.

Tłumy kibiców

Od 7 do 19 czerwca włącznie strefa była ona otwarta 176 godzin, a kibice obejrzeli na telebimach 24 mecze. Największe zainteresowanie wzbudziła gra naszej reprezentacji. Tłumy pojawiły się pod Pałacem Kultury i Nauki w dni, w które odbywały się spotkania Polska – Grecja (130 tys. osób), Polska – Rosja (150 tys.) i Polska – Czechy (170 tys.). Łącznie mecze naszej reprezentacji obejrzało więc na ekranach na pl. Defilad 450 tys. fanów. Podczas ostatniego spotkania Polaków na mistrzostwach strefa przyjęła jednorazowo maksymalną liczbę osób, która może się tu pomieścić (100 tys.).

Wczoraj przez Strefę Kibica przewinęło się blisko 31,5 tys. fanów piłki nożnej.