U-Naklejka. Pomysł na Biznes – skąd się wziął?

0
1595
views

U-Naklejka, sama nazwa jest moim pomysłem, choć  forma takiej reklamy jest  znana od dawna. U-Naklejka jest to połączenie Ulotki i Naklejki w jedną formę.

Pomysł narodził się ze zwykłej obserwacji ulicy, Ulotki często walają się  na trawnikach oraz chodnikach a nasze skrzynki pocztowe aż pękają od nich w szwach, więc połączenie ulotki i naklejki jest doskonałą alternatywą dla zachowania porządku na naszej ulicy. 

Co istotne w tej tematyce to chcę zaznaczyć, że ulica to miejsce publiczne a więc idealne dla przekazu podstawowych zasad zachowania kultury osobistej  oraz podstaw prawa jakie obowiązuje w naszym kraju, np. Zakaz Palenia w miejscach publicznych obowiązuje już od od wielu dni, czy również  Zakaz Spożywania Alkoholu w miejscach publicznych bez stosownej zgody i wiele innych podobnych przepisów.

Tak naprawdę reklama w tej formie to nie jest żadna nowość, wielokrotnie idąc ulicą widziałem podobne naklejki na drzwiach wejściowych – naklejka z napisem Pchać a pod nią dane producenta drzwi i jego strona www, na szybie wejściowej do marketu często widuje się napis Zakaz Palenia a pod nim Delikatesy Piotr i Paweł, takich przykładów są wręcz dziesiątki. Dziś w dobie internetu aż się prosi aby połaczyć tą formę informacji ze stroną internetową, np. www.zakazpalenia.pl

Dla przykładu przedstawiam kilka zdjęć:

Naklejka na drzwiach wejściowych do delikatesów

Naklejka na drzwiach wejściowych do sklepu spożywczego

Naklejka na przystanku autobusowym

Naklejka na witrynie stacji paliw

Jak widać nasza ulica jest pełna podobnych form ale i nie tylko, bo wielu producentów dość często wykorzystuje tę  formę reklamy, np. Zakaz Palenia z własną reklamą firmy.

aktualizacja tematu: 2012.05.19

Wzór takiej U-Naklejki  Edukacyjno – Informacyjnej:  szerokość 25 cm, wysokość 12 cm, moduł edukacyjny akcji 25 X 8 cm, moduł informacyjny dla sponsora 25 X 4 cm.

Zapraszam zainteresowanych do podjęcia współpracy.

Pozdrawiam

Julian Pankiewicz