Piotrków- nareszcie bez dziur

0
1285
views

W związku z pracami remontowymi na dwa dni zamknięto dla ruchu południowy pas Alei gen. W. Sikorskiego (na odcinku od ul. Dworskiej do Alei Concordii). Drogowcy rozpoczęli układanie asfaltu na wcześniej sfrezowaną nawierzchnię.
Ruch samochodów jadących od strony trasy A1 został przeniesiony na pas północny. Dodatkowo na skrzyżowaniu Alei Concordii oraz Sikorskiego wyłączona została sygnalizacja świetlna. Koszt obecnie prowadzonego remontu to 250 tysięcy złotych. Po zakończeniu prac zlikwidowany zostanie uciążliwy problem wadliwej nawierzchni na trasie wjazdowej do Piotrkowa od strony Bełchatowa i trasy Katowice-Gdańsk.
Prace prowadzone są również na ul. Rzeźniczej. Zakres remontu obejmuje wymianę nawierzchni i wzmocnienie konstrukcji. Przewidywany koszt tej inwestycji to 180 tys. złotych. Drogowcy wykonali już frezowanie nawierzchni, wymienili krawężniki oraz wyrównali chodniki. – Remont zakończy się w przyszłym tygodniu ułożeniem nowej warstwy asfaltu – informuje Ryszard Żak z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.