Lato w Muzeum Kolejnictwa

0
896
views

Pociągi i ekologia. W Muzeum Kolejnictwa w lipcu i sierpniu będzie organizowane dla dzieci  „Ekologiczne lato na Głównym”.

Motywem przewodnim jest ekologia. Dzieci będą miały możliwość zapoznania się z bardzo istotnym i ważnym zagadnieniem jakim jest właśnie ochrona środowiska naturalnego, czyli ekosystemu w którym egzystujemy każdego dnia.

Pracownicy muzeum opowiedzą o historii kolejnictwa przez pryzmat ekologii. Najmłodsi dowiedzą się co mogą robić na co dzień by chronić planetę.
Oprócz wiedzy teoretycznej na uczestników czekają zajęcia praktyczne.

Ekologiczne warsztaty skierowane są do dzieci od wieku przedszkolnego do wczesno-gimnazjalnego. Trwają przez cały lipiec i sierpień od wtorku do piątku, w godzinach od 10:00 do 12:00 i od 12:30 do 14:30. Zajęcia dostosowane są do każdej grupy wiekowej, by ta przekonała się, że rzeczywiście warto dbać o środowisko naturalne.

Aby wziąć udział w spotkaniu z ekologią w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie konieczna jest rezerwacja telefoniczna oraz wykupienie biletu ( opłata wg cennika) oraz uiszczenie dodatkowej opłaty w wysokości 3 PLN od każdego dziecka. Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.

Rezerwacja i zapisy: Dział Edukacji Muzeum Kolejnictwa
Tel. (22) 620-04-80 (wewnętrzny 106)
edukacja@muzkol.pl

SB

fot. http://www.muzeumkolejnictwa.waw.pl