Śmiech z przyczyn alternatywnych

0
1277
views

Do Chłodnej 25 będzie można przyjść codziennie, nie patrząc na repertuar i dobrze się uśmiać. Takie są dalekie plany Rafała Rutkowskiego. Na razie można przyjść 13 sierpnia na jego nowy stand-up.

Rafał Rutkowski, autor satyrycznych monologów organizuje scenę komediową na Chłodnej 25. Jak czytamy w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”, Rutkowski do nowego Klubu Komediowego zaprasza stand-uperów oraz teatralnych improwizatorów. W Warszawie powstaje miejsce alternatywne wobec telewizyjnego kabaretu. Chłodna stawia na klubowy ścisk, jeden mikrofon, osobowość i bezkompromisowe dialogi.

Niewiele jeszcze wiadomo o artystach Klubu Komediowego. Na 13 sierpnia zaplanowano nowy stand-up Rutkowskiego „Tańczący z myślami”. Nowy szyld obejmie też istniejące już warsztaty teatru improwizowanego Klancyk! W przyszłości idea ma złączyć rozproszone środowisko alternatywnej komedii i zapełnić scenę do tego stopnia, aby publiczność mogła przychodzić w każdy wieczór.

Charakterystyczne dla gatunku stand-up jest, że komik mówi bezpośrednio co myśli, od siebie, czasem na granicy smaku. W tej konwencji publiczność może buczeć i narzekać. – Gdyby dialog Figurskiego z Wojewódzkim odbył się w Sali stand-upowej, to nikt by nie mrugnął okiem – mówi Rutkowski.