Park rozrywki już niebawem w Polsce

0
1227
views

Na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki powstanie największy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej tematyczny park rozrywki – Adventure World Warsaw. Otwarcie ma nastąpić w 2015 r.

Adventure World Warsaw powstanie na południowo-zachodnich obrzeżach aglomeracji warszawskiej w miejscu połączenia autostrady A2 i drogi wojewódzkiej 579 Grodzisk Mazowiecki – Błonie. Motywem przewodnim parku będą mity i legendy z całego świata. Odwiedzający będą mieli do dyspozycji ponad 50 rodzajów różnych atrakcji m.in.: rollercoastery, największy w Polsce park wodny oraz strefę rozrywkową z kinami, restauracjami, sklepami, butikami, kawiarniami, pubami i klubami. Na terenie kompleksu powstaną też dwa hotele tematyczne z ponad 800 pokojami, restauracjami i powierzchniami konferencyjnymi. Inwestor liczy na ponad 2,6 mln odwiedzających w pierwszym roku działalności.

W sobotę, 21 lipca Grodzisk Mazowiecki symbolicznie świętował rozpoczęcie budowy parku rozrywki. Uroczystość odbyła się na terenie inwestycji. Były przemówienia honorowych gości i 15-minutowy pokaz fajerwerków.

Koszt Adventure World Warsaw oszacowano na 620 mln euro. Jej celem nie będzie jednak tylko rozrywka. Prezes firmy Adventure World Warsaw Parks & Resorts szacuje, że zatrudnienie w parku znajdzie ponad 3 tys. osób.

Źródła: onet.pl, turystyka24h.pl, infogrodzisk.pl

Aleksandra Kolasa