Położą nowy asfalt na Bema

0
1384
views

Na przebudowywanej Toruńskiej ulicy Bema drogowcy przygotowują się do układania asfaltu na jezdni północnej. Montowana jest również sygnalizacja świetlna.

Do końca roku wykonawca planuje wykonać wszystkie główne roboty, które umożliwią dopuszczenie obydwu jezdni do ruchu.

– Obecnie prowadzimy prace na jezdni północnej, wykonaliśmy podbudowę z kruszywa oraz pozostałe roboty drogowe. W tej chwili trwają ostatnie przygotowania do układania warstw bitumicznych – wylicza Karol Władecki, kierownik budowy z firmy Alstal. – Równolegle montujemy elementy sygnalizacji świetlnej. Kończymy również przebudowę ostatnich fragmentów sieci teletechnicznych.
Gotowy jest już chodnik przy Tor-Torze – dodaje Władecki.

Przypomnijmy, że ulica Bema w Toruniu jest przebudowywana na odcinku 987 metrów od placu prof. A. Hoffmanna do Szosy Chełmińskiej. Po stronie północno-zachodniej drogowcy z firmy Alstal dobudowują drugą jezdnię dwupasową. Dzięki temu zakorkowana ulica poszerzy się do drogi dwujezdniowej, po dwa pasy w każdym kierunku. W ramach zadania powstaną obustronne chodniki i ścieżki rowerowe. Na całej długości zostanie ustawione nowe oświetlenie.
Dla poprawy bezpieczeństwa i w celu zwiększenia przepustowości oraz płynności ruchu w obrębie skrzyżowań wybudowane zostaną pasy do prawo- i lewoskrętu. Koszt inwestycji to ponad 7 mln zł.

Źródło:  torun.pl