Klinika dla zwierząt w miejscu szpitala

0
1346
views

Pierwszych szczekających i miauczących pacjentów klinika przyjmie już w październiku. Na razie w budynku po Mazowieckim Centrum Hiperbarycznym na ul. Szaserów 38 trwa remont.

Placówka ta była wcześniej szpitalem, więc cały proces jej zaadoptowania do nowej funkcji jest o wiele prostszy. Wszystkie pomieszczenia spełniają wymagania stawiane szpitalom ludzkim dlatego pod działalność weterynaryjną są wystarczające. W ścianach znajdują się instalacje gazów medycznych co jest rzadkością w przypadku klinik weterynaryjnych. Lecznica dla zwierząt bezdomnych organizowana przez fundację Centrum Pomocy Zwierzętom TRIP będzie pierwszą, a zarazem największą Kliniką tego typu w Polsce.

W klinice pojawi się szpital zakaźny wraz ze śluzą antyseptyczną. To będzie nowością do tej pory w weterynarii nie wykorzystaną. W Warszawie działa tylko jeden szpital zakaźny lecz nie posiada śluzy. Pomoc dla zwierząt uzyskamy tu ze wszystkich specjalizacji weterynaryjnych. W klinice organizowane będą nie tylko szkolenia dla uczniów i studentów szkół weterynaryjnych, lecz również doświadczony personel weterynaryjny będzie organizował zajęcia dla właścicieli zwierząt z zakresu pierwszej pomocy w nagłych przypadkach u zwierząt różnych gatunków.

Fundacja TRIP jest organizacją non-profit, skupioną na niesieniu pomocy, więc nie będzie czerpała żadnych korzyści materialnych ze swojej działalności. Pomysł na całą klinikę jest prosty: można tu będzie przyjść ze swoim pupilem na prywatną wizytę, ale wszystkie pieniądze zebrane w ten sposób przeznaczone będą na leczenie bezpańskich zwierząt. Im więcej klientów komercyjnych obsłuży klinika tym będzie mogła wyleczyć więcej zwierząt bezdomnych.

Całość Kliniki finansowana będzie z działalności trzech gabinetów lekarskich, bloku operacyjnego, datków oraz sponsorów.