Radio Maryja nie chce płacić za nielegalne reklamy

0
1140
views

Radio Maryja nadaje ukryte reklamy, choć nie ma do tego prawa. W związku z tym KRRiT nałożyła na Warszawską Prowincję Redemptorystów, która jest właścicielem radia, łączną karę równą 24 tys. złotych.

Nadawca kary nie zamierza płacić, a sprawa trafiła już do sądu – informuje "Gazeta Wyborcza". Na łączną kwotę składają się dwie kary: w marcu Radiu Maryja nakazano zapłacić 4 tys. zł, a w lipcu 20 tys. zł. Rzeczniczka KRRiT, Monika Bąk, poinformowała "GW", że redemptoryści odwołali się od obu kar, a pierwsza ze spraw trafiła już do sądu.

Czego dotyczy cała sprawa? "Gazeta Wyborcza" tłumaczy, że Radio Maryja ma status nadawcy społecznego, dzięki czemu nie musi płacić rocznej opłaty koncesyjnej, która wynosi 7 mln złotych.
Nadawca społeczny nie może za to emitować reklam, czego stacja od miesięcy nie przestrzega. Jak podaje gazeta, Radio Maryja reklamuje m.in. Telewizję Trwam, Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej (to prywatna uczelnia o. Rydzyka – przyp. red.), "Nasz Dziennik", a także czasopismo "Rodzina Radia Maryja".

Źródło: Gazeta Wyborcza, PAP

Zd24.pl