Ominąć tunel

0
1304
views

Ekipy drogowe przygotowują objazd, który ma być gotowy do 1 września. W związku z wyciekiem wodnym jaki przerwał prace budowy stacji metra Powiśle zamknięto tunel Wisłostrady.

Zamiast pod ziemią pojedziemy obok wodą. Objazdy omijające nieczynny tunel Wisłostrady przebiegną bulwarami Wiślanymi i Wybrzeżem Kościuszkowskim.

Samochody jadące w kierunku Mokotowa skierowane zostaną starą trasą Wisłostrady -Wybrzeżem Kościuszkowskim. Kierowcy jadący na Żoliborz dostaną do dyspozycji dwa pasy ruchu wytyczone na Bulwarach Wiślanych. Tymczasowa droga   przetnie budowę Metra Powiśle. Nowe objazdy pozwolą na odblokowanie ulic Karowej, Browarnej, Topiel i Kruczkowskiego.

Plany zmian na drogach wprowadzają korektyw dotychczasowym ruchu ZTM, pozwolą, by linie autobusowe 166 i 105 wróciły na swoje stare trasy. Od 10 września otwarta będzie dla kierowców ulica Marszałkowska, pomiędzy ulicą Królewską a rondem Dmowskiego. Tydzień później ruszą tamtędy tramwaje

Ile czasu korzystać będziemy z prowizorycznych rozwiązań, na to pytanie dostaniemy odpowiedź 31 sierpnia o godzinie 13. W stołecznym Ratuszu odbędzie się konferencja prasowa w sprawie awarii na stacji Powiśle oraz planów jej usunięcia.