Mieszkać pod znakiem krzyża

0
1211
views

Przy ulicy Encyklopedycznej na Bielanach powstaje właśnie ,,Osiedle Rodzinne” – pierwsze w Polsce osiedle dla katolików. Mogą tu zamieszkać wyłącznie ludzie, którzy respektują chrześcijańskie wartości.

Pomysłodawcy zapewniają, że nie chodzi im o izolację od ateizującej się reszty świata, ale o stworzenie miejsca, gdzie będą mogli czuć się bezpieczni i akceptowani. Swoją ofertę kierują przede wszystkim do wielodzietnych rodzin, którym proponują bardzo korzystne ceny za metr kwadratowy – o kilkaset złotych niższe niż te obowiązujące w innych budynkach w tej okolicy. Zaznaczają, że są tolerancyjni i nie skreślą nikogo, kto ma inny światopogląd, ale żeby móc zamieszkać na nowym osiedlu, trzeba przejść coś na kształt rozmowy kwalifikacyjnej.

Mieszkania mają zostać postawione w pobliżu kościoła i seminarium. Przy wjeździe na osiedle pojawi się kapliczka z figurą Matki Boskiej. W planach jest wybudowanie placu zabaw i boiska, na które będą mogły przychodzić także dzieci z innych osiedli.

Spora część mieszkań została już wykupiona przez ludzi związanych z Kościołem, którzy dowiedzieli się o planowanej budowie od znajomych.

Źródło: warszawa.gazeta.pl