Zielona Linia dla osób poszukujących pracy

0
1097
views

Zielona Linia to pierwsze w kraju Centrum Kontaktowe dla klientów urzędów pracy z całej Polski. Specjaliści Centrum odpowiedzą na pytania z zakresu ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz m.in. kodeksu pracy czy zakładania działalności gospodarczej.

Założycielem Zielonej Linii jest Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich w Warszawie, jednostka Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Zielona Linia umożliwia kontakt klienta z urzędem za pośrednictwem różnych kanałów (telefon, e-mail, formularze internetowe, konta osobiste na portalu) zamiast osobistej wizyty w urzędzie. specjaliści telefonicznie oraz e-mailowo (do listopada planowane jest także uruchomienie czata) odpowiadają na pytania z zakresu ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz m.in. kodeksu pracy, zakładania działalności gospodarczej. Pomagają wyjaśnić zawiłe sytuacje, informują o dostępnych formach pomocy z urzędu pracy (np. stypendium na kontynuowanie nauki, dofinansowanie do studiów podyplomowych, staż), czy możliwości odbycia szkoleń finansowanych zarówno ze środków Funduszu Pracy, jak i środków unijnych.

Zielona Linia oferuje również pomoc w wyszukiwaniu ofert  pracy, a od września br. uruchamia bezpłatną pomoc w przygotowaniu profesjonalnego cv oraz listu motywacyjnego. Usługi naszego Centrum realizowane są przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych, przez co w sposób szczególny mogą zainteresować ludzi korzystających dotąd z bezpośredniej formy kontaktu z urzędem.

Misją Centrum jest  stworzenie nowej jakości  w relacjach z bezrobotnymi i pracodawcami. Współpracując z pracodawcami Zielona Linia pośredniczy w rekrutacji pracowników, natomiast osoby poszukujące pracy i bezrobotni mogą liczyć na szeroką pomoc w zakresie pośrednictwa ofert pracy, szkoleń oraz upowszechniania informacji o usługach rynku pracy.

Działania Zielonej Linii aktywnie wspiera Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zachęcając  do korzystania z usług Contact Center wszystkie osoby szukające informacji na temat instrumentów i świadczeń urzędów pracy, a także informacji o ofertach pracy, szkoleniach, itp.

AS

Źródło: bydgoszcz.pl