Dubska Division

0
1346
views

Dubska  Division  to wyjątkowy i jedyny tego typu polsko-rosyjski projekt muzyczny. Muzycy popularnej bydgoskiej grupy Dubska spotkali się w 2007 roku z Gerbertem Moralesem, ojcem rosyjskiego reggae, wokalistą i założycielem kultowej moskiewskiej formacji – Jah Division, synem kubańskiego rewolucjonisty i rosyjskiej arystokratki.

Okazją do spotkania był zaplanowany wspólny występ na Przystanku Woodstock, który został świetnie przyjęty przez kilkaset tysięcy młodych ludzi. W efekcie „Dubska Division" dostał zaproszenia na najważniejsze polskie festiwale reggae oraz na koncerty w Rosji, w tym występ na największym rosyjskim festiwalu plenerowym – Nashestve.

 Film jest zapisem wydarzeń występujących na wspólnej trasie koncertowej. Poznajemy muzyków, ich rodziny i oczywiście samego Gerberta, który z pasją opowiada o swoich fotograficznych poszukiwaniach, koncertach i próbach, poprzedzających sesję nagraniową. Oprócz zapisu wydarzeń w filmie została podjęta próba odpowiedzi na pytania czym jest ruch rasta, jaka jest ideologia towarzysząca muzyce reggae.

Reżyseria: Lech Wilczaszek
Produkcja: Aimart, rok: 2008
Czas trwania 58 min
W programie pokaz filmu oraz dyskusja z reżyserem – Lechem Wilczaszkiem.

WSTĘP WOLNY