Najlepsze seriale zagraniczne przewyższają produkcje pełnometrażowe

0
1608
views

Coraz więcej osób, w tym krytyków filmowych jest skłonna do stwierdzenia, że najlepsze seriale zagraniczne, np. amerykańskie czy brytyjskie, przewyższają produkcje pełnometrażowe.

Wynika to z faktu, że widzowie stają się coraz wybredniejsi i takie seriale jak np. Moda na Sukces nie mają racji bytu, ponieważ akcja musi być dynamiczna oraz dostosowana do widza. Coraz trudniej zatrzymać widza na danym kanale telewizyjnym, co kończy się spadkiem dochodów stacji, dlatego seriale muszą być coraz lepsze. 

To właśnie dążenie do doskonałości doszło do punktu, w którym wyrównały się role filmów i seriale. W pewnych aspektach nawet przewyższyły. 

Największym zapotrzebowaniem cieszą się seriale fantasy, które rozwijają wyobraźnie widzów i pozwalają odetchnąć od codziennych trosk. Wbrew pozorom seriale fantasy muszą być lepsze do filmów pełnometrażowych, ponieważ fabuła jest bardziej skomplikowana i widz musi to w pewien sposób przyswoić. Dlatego scenarzyści mają pełne ręce roboty.
Dodatkowym utrudnieniem dla fabuły jest czas w jakim najlepsze seriale zagraniczne fantasy oraz inne produkcje serialowe są emitowane. Na długim okresie czasu mogą wystąpić różne zdarzenia losowe. Przykładem jest smutna wiadomość z planu zdjęciowego Spartacus, w którym to główny aktor zapadł na groźną chorobę i umarł przed zdjęciami do nowego sezonu. W tym przypadku była to skrajnie smutna wiadomość, ale zdarzają się inne, wydawałoby się prozaiczne jak brak porozumienia finansowego pomiędzy aktorami oraz członkami ekipy czy brak czasu danego aktora na grę w serialu. 

W szczególności są na tego typu problemy narażone seriale komediowe, które mają wielosezonową fabułę i czas wymusza trudne zmiany dla twórców danej produkcji. 

Najlepsze seriale są produkowane w U.S.A oraz Wielkiej Brytanii, ale zdarzają się wysokiej klasy seriale z Hiszpanii czy Francji. Mimo wszystko ze względu na fonetykę oraz kulturę, promocję, marketing przodują w tym seriale amerykańskie. Bardzo często seriale amerykańskie bazują na innych produkcjach z innych krajów np. Szwecji, Wielkiej Brytanii i osiągają znaczny sukces, większy niż ich pierwowzory. 

Warto dodać, że aktorzy w serialach mają znacznie utrudnione zadanie. Jest to znacznie bardziej odpowiedzialna rola, w której widać, jeśli dany aktor nie wczuje się w daną rolę, lub po prostu nie przykłada się. W Polsce istnieje bardzo wielu fanów seriale zagranicznych i skupiają się na polskim forum serialowym. 

Mamy nadzieję, że ten artykuł przyczyni się do zwiększenia popularności najlepszych zagranicznych seriali w szczególności, że polskie produkcje pozostawiają wiele do życzenia. Między innym od dawna nie mieliśmy serialu fantasy, który wymaga znacznie więcej zaangażowania od twórców. Zdarza się coraz częściej, że polskie seriale bazują na zagranicznych. Co najgorsze są one znacznie słabsze od pierwowzoru. W dalszym ciągu Polacy naśladują cudze dzieła, a nie doceniają swoich, chociaż co prawda jest ich mało.

Najlepsze polskie seriale jednak bazują na autorskim scenariuszu, a nie licencji na zagranicznej produkcji.

Pl