Klasyka w parze z egzotyką. Podróż w głąb stylu kolonialnego z RuckZuck

0
1849
views

Wakacje to najpopularniejszy czas na zagraniczne wyprawy. Co zrobić, by przywiezione z odległych krajów pamiątki ładnie komponowały się we wnętrzu, a tropikalna aura zadomowiła się w nim na dobre?

Odpowiedź stanowi styl kolonialny, którego znaki rozpoznawcze przybliżają specjaliści sieci RuckZuck – salonów sprzedaży podłóg, drzwi oraz mebli kuchennych.

– Kolonialne aranżacje narodziły się w XIX wieku za sprawą brytyjskich przybyszów, którzy pojawili się na kontynencie afrykańskim i azjatyckim. Chcąc zachować charakterystyczny dla angielskich domów klimat, a równocześnie dostosować się do nowych warunków otoczenia, łączyli oni tradycyjne meble z egzotycznymi elementami.

Powstały w ten sposób styl przetrwał do dziś i jest obecny także w wielu europejskich domach, w których klasyka idzie w parze z rozwiązaniami czerpanymi z odległych krajów – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu RuckZuck.

Co wyróżnia styl kolonialny? Przede wszystkim meble – ciężkie i masywne, z dekoracyjnymi detalami inspirowanymi sztuką Indii, Indonezji oraz krajów afrykańskich. Wytwarzane z ciemnego drewna (np. hebanu) biblioteczki, komody czy biurka stanowią podstawę wystroju wnętrz. Jest tu również miejsce na lżejsze elementy, takie jak rattanowe fotele i bambusowe rolety. Istotnym elementem aranżacji, nadającym pomieszczeniu ciepła i przytulności, są miękkie tkaniny. Można je wykorzystać na wiele sposobów. Sprawdzą się jako obicie kanap, zwiewne zasłony lub poszewki na poduszki.

Głęboki brąz mebli dopełnia podłoga w podobnych odcieniach. W ofercie salonów RuckZuck znajdują się produkty idealnie wpisujące się w kolonialną atmosferę. Panele Dąb Anaco z kolekcji Extreme 4V to połączenie wytrzymałości i stylowego wyglądu. Dekor w barwie karmelowego brązu, fantastycznie podkreśli elegancki charakter wnętrza. Synchroniczna struktura, z wyraźnie odwzorowanym układem słojów, doda całości naturalnego rysu. Co więcej, aż 12-milimetrowa grubość deski i najwyższa klasa ścieralności AC5 zapewnią niezmienny wygląd podłogi przez wiele lat. Równie pięknie zaprezentują się także nowości z kolekcji Galaxy 4V: Jesion Avero i Dąb Chester.

Ciemniejsza kolorystyka wyposażenia i podłogi wymaga przełamania jaśniejszymi barwami. Świetny kontrast stworzą biele, beże i kremy. Ciekawym pomysłem jest także zastosowanie na jednej ze ścian tapety z roślinnym lub zwierzęcym motywem. Pozostałe elementy aranżacji powinny być utrzymane w barwach ziemi, aby tworzyły spójną całość.

Kluczowe składniki wystroju kolonialnego stanowią dodatki. Najlepiej sprawdzą się w tej roli pamiątki z podróży: zdjęcia w ramkach, figurki, ciekawe naczynia, etniczne instrumenty, orientalne posążki czy wazony. Prawdziwie egzotyczny nastrój dopełnią drewniane lampy stołowe i plecione dywany.

– Bliskość natury to jeden z najważniejszych wyznaczników stylu kolonialnego. Urządzając mieszkanie powinniśmy zatem skupić się przede wszystkim na drewnianym wykończeniu. Ze względu na wyraźne nasycenie ciemnymi barwami, aranżacje tego typu sprawdzą się w dużych, przestronnych wnętrzach. Kolejne pamiątki z podróży będą wzbogacać wygląd pomieszczeń, które po każdej wyprawie zyskają nowy wyraz. Nie ma tu miejsca na nudę i monotonię – podsumowuje Katarzyna Śliwińska.

W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują pomiar, transport oraz montaż zakupionych produktów.

Pełna oferta podłóg, drzwi i zestawów meblowych jest dostępna na stronie internetowej: http://ruckzuck.pl/

Masz w domu panele? Pewnie tak, wszyscy mają. No dobra, nie wszyscy. Niektórzy zdecydowali się na linoleum. I jeśli jesteś jedną z tych osób, sprawdź nabłyszczacz do linoleum marki Voigt.