Z A4Go zamieniliśmy korki na „korki”

0
1672
views

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. podsumowuje kampanię promującą elektroniczny pobór opłat na A4 Katowice-Kraków.

Katowice-Kraków, 14 lipca 2017 r.
„Zamieniamy korki na ‘korki’” – pod takim hasłem Stalexport Autostrada Małopolska S.A. przez ostatnie pół roku zachęcała użytkowników autostrady A4 Katowice-Kraków do korzystania z elektronicznego poboru opłat.
Pozytywny odzew kierowców nagradzała przygotowanymi dla nich upominkami z… korka.

Złotówka z każdego zakupionego w tym czasie urządzenia pokładowego A4Go zasilała fundusz przekazany przez koncesjonariusza na zakup piłek i obuwia sportowego dla dzieci z Domu Aniołów Stróżów z Katowic i Stowarzyszenia Siemacha z Krakowa. Finałem kampanii był mecz rozegrany przez podopiecznych obu organizacji.

W ramach kampanii promującej elektroniczny pobór opłat na A4 Katowice-Kraków, kierowcy, nabywając urządzenia pokładowe A4Go, pomogli ufundować obuwie i piłki do gry w piłkę nożną dla wychowanków katowickiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów oraz małopolskiej Akademii Sportu Progress, działającej w ramach Stowarzyszenia Siemacha.

Zakupy nowych urządzeń A4Go dla pojazdów kategorii 1. były dodatkowo premiowane przydatnymi  w podróży upominkami wykonanymi z korka, m.in. etykietami podróżnymi, futerałami na okulary, czy portfelami na karty.

– Po roku od wprowadzenia A4Go na A4 Katowice-Kraków widać wyraźnie, że elektroniczny pobór opłat poprawił płynność przejazdu przez place poboru opłat. Przyczyniły się do tego także bramki przeznaczone dla tej metody płatności.

W czasie trwania kampanii sprzedaliśmy blisko 5000 urządzeń pokładowych, rozdając przy okazji kierowcom kilkaset upominków wykonanych  z naturalnego korka. Dzięki nowym użytkownikom A4Go mali piłkarze, rozgrywając mecz w nowych butach, zwanych potocznie „korkami”, precyzyjnie i często trafiali do bramki – podsumowuje Rafał Czechowski, rzecznik prasowy SAM S.A.

A4Go to najnowocześniejszy i najprostszy sposób płatności za podróżowanie autostradą
A4 Katowice-Kraków. Dla kierowców samochodów osobowych jest również rozwiązaniem najatrakcyjniejszym cenowo – decydując się na elektroniczny pobór opłat, otrzymują oni 10-procentowy rabat na przejazdy. Od grudnia ubiegłego roku mogą korzystać ze skrajnych, lewych linii przeznaczonych wyłącznie dla tej metody płatności.

Wydzielone dla A4Go pasy ruchu są oznakowane pomarańczowymi strzałkami, zamieszczonymi na jezdniach. Informują o nich także tablice zainstalowane zarówno na bramownicach umieszczonych przed wjazdami na place poboru opłat, jak
i na wiatach placów poboru.

Po roku od wprowadzenia A4Go w użyciu jest ponad 13 000 urządzeń pokładowych.   

Główny bohater realizowanej przez Stalexport kampanii – katowicki Dom Aniołów Stróżów – pomaga młodzieży i dzieciom z trudnych środowisk oraz osobom niedostosowanym społecznie, a także ich rodzinom. Jedną z form wychowywania dzieci i młodzieży, na którą stawiają „Anioły”, jest sport,  m.in. piłka nożna. Dom Aniołów Stróżów ma drużynę piłkarską chłopców w wieku od 7 do 12 lat.

Dzieci doskonalą swoje piłkarskie umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów. Finałowy mecz w ramach kampanii „A4Go. Zamieniamy korki na ‘korki’” rozegrały z rówieśnikami z Akademii Sportu Progres, nad którą pieczę sprawuje Stowarzyszenie Siemacha z Krakowa, od lat wychowujące młodych ludzi poprzez sport.

Reportaż z meczu jest dostępny na kanale youtube koncesjonariusza, pod adresem: www.youtube.com
Szczegółowe informacje na temat elektronicznego poboru opłat można znaleźć na stronach internetowych www.karta4go.pl i www.autostrada-a4.pl, na Twitterze (@A4KatKra), Facebooku (a4katowicekrakow) oraz w Punktach Obsługi Klienta.

Urządzenia A4Go, wraz z pakietami impulsów, są sprzedawane poprzez serwis www.kartA4Go.pl oraz w Punktach Obsługi Klienta (POK), czynnych w dni robocze od godz. 7.00 do 21.00, zlokalizowanych przy placach poboru opłat w Mysłowicach i w Balicach.

 

 

Informacje o SAM S.A.
Stalexport Autostrada Małopolska S.A. zarządza 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Jest to pierwsza pełnowartościowa tego typu droga w Polsce, wybudowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, jako inwestycja typu brownfield – na bazie drogi powstałej w latach 70. i 80. Stalexport Autostrada Małopolska S.A. uzyskał koncesję na jej przystosowanie do wymogów autostrady płatnej oraz eksploatację w 1997 roku.

Dodatkowych informacji udzieli:
Rzecznik Prasowy SAM S.A.
e-mail: r.czechowski@imagopr.pl
tel. 601 063 200