Nowe radioodtwarzacze Blaupunkt

0
1396
views

Klasyka designu marki Blaupunkt

Nowe radioodtwarzacze zaprojektowano w klasyczny dla sympatyków marki sposób – design jest prosty i elegancki, a ergonomia obsługi stoi na najwyższym poziomie. Wszystkie klawisze są jasno i czytelnie oznaczone oraz logicznie rozmieszczone na panelu.

Po lewej stronie znajdują się przyciski służące do wyboru źródła dźwięku, trybu pracy wyświetlacza i menu ustawień. Zaraz obok umieszczono wygodne pokrętło służące do regulacji głośności i włączania/wyłączania urządzenia. Po przeciwnej stronie wyświetlacza znajdują się przełączniki wyszukiwania stacji radiowych i zmiany, czy przewijania utworów muzycznych, natomiast przy dolnej krawędzi – numeryczne przyciski wyboru stacji radiowych.

Dzięki białym znakom wyświetlanym na czarnym tle, wszystkie wyświetlane
informacje są łatwe do odczytania nawet w bardzo słoneczny dzień.

Wszystkie opisywane urządzenia, stanowiąc podstawową linię odtwarzaczy wyglądają bardzo podobnie, a różnią się możliwościami.

Blaupunkt Melbourne 120 to radioodtwarzacz SD/USB. Muzykę odtwarzać można z przenośnych pamięci USB lub kart SD, SDHC, MMC sformatowanych systemem FAT16 lub FAT32, na których zapisane mogą być pliki MP3 i WMA (32-320 kBit/s).

Na uwagę zasługuje fakt błyskawicznego startu odtwarzania plików muzycznych z pamięci przenośnych.

Jako kolejne źródło dźwięku wykorzystać można dowolny przenośny odtwarzacz, który podłącza się do przedniego gniazda AUX mini-jack. Panel mocowany jest na stałe i posiada niebiesko-czerwone podświetlenie przycisków oraz biały 1-liniowy wyświetlacz DOT, wyświetlający 9 znaków oraz ikony trybu pracy. Na wyświetlaczu oczywiście mogą pojawiać się informacje o stacjach radiowych lub podczas odtwarzania plików muzycznych, informacje zawarte w tagach ID-3.

Melbourne 120 posiada wbudowany wzmacniacz o mocy 4x45W i korektor dźwięku z 3 predefiniowanymi ustawieniami barwy (pop, rock, classic) oraz funkcję X-Bass, podbijającą najniższe tony.

W razie potrzeby system car audio rozbudować można o zewnętrzny wzmacniacz, wykorzystując 2-kanałowe 2V wyjście z przedwzmacniacza (mini-ISO C1). Model pozbawiony jest napędu płyt CD.

Blaupunkt London 120 to klasyczne urządzenie wyposażone w napęd CD, obsługujący płyty CD-DA oraz CD-R i CD-RW. Umożliwia wielbicielom przenośnych pamięci odtwarzanie plików muzycznych poprzez wejście USB. Dodatkową cechą tego modelu jest zdejmowany panel, który w przypadku klasycznych rozwiązań jest standardem.

Blaupunkt Helsinki 220BT jest radioodtwarzaczem CD/USB wyposażonym dodatkowo w moduł BLUETOOTH. Posiada pamięć dla 5 telefonów i obsługuje profile HFP (hands-free) służący do wykonywania i odbierania rozmów telefonicznych oraz A2DP (audio streaming) służący do transmitowania dźwięku. Mikrofon do rozmów telefonicznych wbudowany jest w panelu, który podobnie jak w modelu LONDON 120 można zdejmować. Z uwagi na wyodrębnione przyciski do odbierania i kończenia połączeń telefonicznych na panelu zamiast 2 klawiszy numerycznych znajdziemy czerwoną i zieloną słuchawkę.

Kolejną różnicą jest funkcja Comfort Browsing umożliwiająca wygodnie wyszukiwanie muzyki przeglądając foldery i zawarte w nich pliki MP3 i WMA.

W przypadku radioodtwarzaczy marki Blaupunkt, jako najważniejszą cechę zawsze wymieniało się wysokiej klasy tuner radiowy i podtrzymanie pamięci. Tak jest i w tym przypadku, wszystkie trzy radioodtwarzacze posiadają słynny tuner RDS EON CODEM, a pamięć ustawień przechowywana jest w urządzeniu przez bardzo długi czas.

Jako wyposażenie opcjonalne modeli Melbourne 120, London 120 i Helsinki 220BT zastosować można zdalne sterowanie, wybierając montowany na kierownicę pilot RC10 lub fabryczne przyciski przy kierownicy. Do sterowania z kierownicy konieczny będzie zewnętrzny interfejs, który tak samo jak RC10 podłącza się poprzez tylne złącze (mini-ISO C2).

Sugerowane ceny detaliczne (brutto):
– Blaupunkt Melbourne 120: 299 PLN
– Blaupunkt London 120: 369 PLN
– Blaupunkt Helsinki 220BT: 519 PLN

 

http://www.zielonydziennik.carfocus.pl