Kto zarobi najwięcej organizując sylwestra?

0
1231
views

Sylwester to najdroższa noc w roku, w 2011 roku Polacy wydali na nią prawie 8 mld zł. Jest to koszt wybudowania pięciu Stadionów Narodowych. Do kogo trafiają pieniądze? 

Co roku przed właścicielami takich obiektów jak: restauracje, puby, kluby czy prywatne kwatery pada pytanie… Czy opłaca się organizować sylwestra? Co jest ważniejsze? Miejsce, atrakcje, czy może towarzystwo?

Gdzie można zarobić najwięcej?
Jak wynika z danych udostępnionych przez portal sylwestrowy.pl – największym zainteresowaniem pobytami sylwestrowymi cieszy się region górski. Wśród dużych polskich miejscowości największą popularność odnotowały (kolejno) sylwester w Krakowie, Warszawie, Poznaniu oraz Wrocławiu. W 2011 roku wśród kategorii ofert sylwestrowych największym zainteresowaniem cieszyły się romantyczne pobyty oraz imprezy sylwestrowe dla studentów. Co ciekawe, coraz więcej osób decyduje się na zabawy sylwestrowe organizowane wyłącznie dla singli. 

Z roku na rok rośnie popularność nietypowych form spędzania sylwestra. Obok tradycyjnych balów i zabaw, coraz więcej pojawia się ciekawych propozycji takich jak: spędzenie ostatniego wieczoru roku w kopalni soli w Bochni. Sporym zainteresowaniem cieszą również oferty sylwestrowe z zabiegami SPA oraz imprezy tematyczne, w aquaparku czy tramwaju – komentuje Mateusz Goliat z portalu sylwestrowy.pl

Najwyższych zysków mogą się spodziewać organizatorzy imprez sylwestrowych w regionie górskim, zwłaszcza w znanej i renomowanej miejscowości jak np. sylwester w Zakopanem. W ubiegłym roku tylko na Podhalu i w Pieninach podczas sylwestrowej zabawy bawiło się ponad 100 tys. osób, a cały południowy region Polski odwiedziło aż milion przyjezdnych! Z tego względu niektóre biura podróży uruchomiły specjalną linię ratalną na swoje sylwestrowe oferty.

Koszty organizacji sylwestra we własnym zakresie
Wszystko zależy od tego na jaką salę, na ile osób i gdzie chcemy wynająć lokal. Jeśli mamy ochotę powitać Nowy Rok w nietypowym miejscu, np. pod ziemią w Wieliczce, będziemy musieli zapłacić 70 zł za 1 godz. wynajęcia sali widowiskowej (auli) z udostępnieniem zaplecza kawiarnianego. Oprawa muzyczna, jedzenie i alkohol organizujemy we własnym zakresie. Jeśli wolimy mniej kameralne miejsce, takie jak sala bankietowa czy restauracja z pełnym wyżywieniem, to taka przyjemność będzie nas kosztować około 250zł – 400zł od osoby.
Niestety o alkohol i zespół, lub DJ-a będziemy musieli zadbać we własnym zakresie. Najmniej wydamy jeśli zorganizujemy imprezę w małej miejscowości, gdzie za wynajem sali zapłacimy w granicach 200zł. Jednak dodatkowe koszty związane będą nie tylko z muzyką i alkoholem, ale również wynajem cateringu. Najmniejsze koszty związane z organizacją sylwestra, poniosą właściciele pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych czy restauracji, którzy posiadają własną salę oraz obsługę kucharską i kelnerską. 

Organizacja sylwestra na własną rękę wymaga wielu nakładów finansowych, trzeba się również wykazać umiejętnością planowania. Przed tymi, którzy podejmą się tego wysiłku co roku staje wiele wyzwań, lecz analizując wszystkie za i przeciw. Jedno jest pewne! Polacy z pewnością będą chcieli spędzić tę noc wyjątkowo i hucznie. Jeśli nie jesteś zainteresowany organizacją sylwestra we własnym zakresie, skorzystaj z propozycji dostępnych w portalu sylwestrowy.pl

 

PL