Konkurs Kopernikański

0
1437
views

Towarzystwo Naukowe w Toruniu ogłasza „Pierwszy Toruński Konkurs Kopernikański”. W konkursie wiedzy o Mikołaju Koperniku mogą wziąć udział pełnoletni mieszkańcy Torunia i studenci toruńskich uczelni wyższych. Zgłoszenia do 15 kwietnia 2013 roku.

„Pierwszy Toruński Konkurs Kopernikański” składał się będzie z dwóch etapów. Pierwszy – otwarty test wiedzy o Mikołaju Koperniku odbędzie się 26 kwietnia 2013. Jest więc ponad miesiąc na przygotowanie się do sprawdzianu wiedzy o czasach i działalności Mikołaja Kopernika. Pytania będą opracowane na podstawie wskazanej literatury.

Komisja konkursowa do 15 maja 3013 r. wyłoni finalistów i laureatów pierwszego etapu Konkursu – dziesięć osób, które wezmą udział w drugim etapie konkursu. Finał będzie miał charakter ustny, uczestnicy odpowiedzą na serię pytań dotyczących Mikołaja Kopernika.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie do 15 kwietnia 2013 roku, do godziny 14.00 (decyduje data wpływu) na adres organizatora (z dopiskiem: Konkurs): Towarzystwo Naukowe w Toruniu, ul. Wysoka 16, 87 – 100 Toruń, bądź pocztą elektroniczną (skan w formacie pdf.) na adres: tnt.biuro@wp.pl (w tytule wpisując: Konkurs).

Do wygrania wiele atrakcyjnych nagród: tablet, smartfony, zestawy książek i słodkie upominki.

Fot. www.torun.pl

Redakcja PT